ploeg bij aankomst bij de brug bewesten Mechelen deze reeds door vijandelijke motorrijders bezet aantrof. De kazematbezetting bij deze brug gaf zich ter plaatse over. De groepen, opgesteld aan de meer zuidelijk gelegen wél vernielde bruggen, zijn zonder in contact te zijn geweest met de vijand, in zuid-westelijke richting uitgeweken en hebben niet meer aan de strijd deelgenomen. Resumerende kan worden vastgesteld, dat omstreeks 6.00 alle weerstand in het zuidvak beoosten het bruggenhoofd Maastricht was gebroken en dat de teruggetrokken Nederlandse troepen er niet in zijn geslaagd het derde échelon te bereiken. De in het zuidvak bezuiden Valkenburg opgestelde 110e Batterij luchtdoel artillerie heeft van 3.35 tot 5.45. vuur gebracht op daarvoor in aanmerking komende vijandelijke vliegtuigen. Op laatstgenoemd tijdstip werd bevel ontvangen de batterij te verplaatsen. Om 6.45 was de batterij voor de afmars gereed en werd afgemar cheerd langs de kunstweg Valkenburg-Wijk. Bij Scharn bleek de wegversperring 194 definitief gesloten, waarna in zuidelijke richting werd afgebogen naar de weg Gulpen-Maastricht. Langs die weg marcheerden echter reeds Duitse colonnes, terwijl even later bleek, dat zulks ook het geval was op de weg Valkenburg-Scharn. De batterij was dus ingesloten. Overgave volgde. 2. Middenvak Opstellingen Het eerste échelon, 3-1-37 R.I., stond met de vier sectiën naast elkaar aan het grensgedeelte van Groenstraat (bezuiden Waubach) tot en met Bingelrade (Z.W. van Jabeek). De le Sectie sloot met een lichte mitr.groep, opgesteld in de oostrand van Groenstraat, de weg naar Rimburg af. De middelste groep dezer sectie stond in de noordrand van Waubach, ter af sluiting van de weg Waubach-Geilenkirchen, terwijl de noordelijke groep was geplaatst bij de viersprong ongeveer 1000 m N.W. van Waubach. Deze groep kon die viersprong onder vuur nemen. Alleen de middelste groep beschikte over een kazemat (Nr. 4). Voor elke groep bevonden zich zeer eenvoudige wegversperringen en prikkeldraadhindernissen. De 2e Sectie had een groep geplaatst in de zuidoostrand van Brunssum, ter afsluiting van de kunstweg Brunssum-Waubach; één groep bevond zich west van de viersprong van kunstwegen bij Bouwberg, ter afsluiting van dit kruispunt; de derde groep stond 500 m westelijk van laatstgenoemde groep aan de kunstweg Brunssum-Bouwberg. De sectie beschikte niet over kazematten. Op de harde wegen bevonden zich versperringen. 21 1) Op schets: B.

NIMH | 1952 | | pagina 35