De 3e Sectie sloot met één groep, geplaatst in de N.O.rand van Schinveld, de Heringsweg af; de beide andere groepen stonden in de noordrand van het dorp, ter weerszijden van de kunstweg naar Gangelt. Er waren geen kazematten. Op de beide wegen bevonden zich versperringen. Van de 4e Sectie stond één groep N.O. van Raath, ter afsluiting van de weg naar Etsenrade één groep sloot te Jabeek de weg naar Susterseel af en de derde groep, opgesteld bij de viersprong te Bingelrade 2), bracht vuur op de weg naar Hillensberg 3). Kazematten waren niet beschikbaar. De laatste groep was aan de grens beveiligd door Friese ruiters. Vóór de andere groepen lagen wegversper ringen. Tussen de groep bij Bingelrade en de nevengroep van het noordvak bij Munster- geleen was in de avond van 9 Mei een staande patrouille geplaatst, ter hoogte van Groot Doenrade 4). De commandopost van 3-1-37 R.I. bevond zich te Rumpen. De versterkte le Compagnie van 1-37 R.I. van het tweede échelon had haar vier sectiën naast elkaar opgesteld langs de Geleen. De le Sectie sloot de Geleen-overgangen bij Kasteel Rivieren en Brommeldermolen elk met een lichte mitrailleur in kazemat af, terwijl de daartussen liggende brug was bezet door een groep in semi-perma- nente opstelling. Bij Kasteel Rivieren was bovendien een sectie zware mitrailleurs in stelling gebracht ter bestrijking van het terrein zuid van de weg naar Ten Esschen. De drie groepen der 2e Sectie stonden, elk in kazemat, bij de Geleenbruggen aan de wegen Nuth-Schurenberg 5), Nuth-Vaesrade en Nagelbeek-Schinnen. In het vak dezer sectie stonden bovendien noord van Nuth, west van de spoor baan in stelling: een sectie zware mitrailleurs, een sectie-37 Bt. 6 veld en een sectie- 37 C.Mr. De 3e Sectie, eveneens beschikkende over drie kazematten, sloot de Geleen- overgangen af bij Heisterbrug, Oudekerk en Zweikhuizen. De 4e Sectie had één groep west van de Geleenbrug bij Daniken en twee groepen waarvan de noordelijke met een kazemat, west van de brug in de weg Geleen- Abshoven. Nabij laatstgenoemde groepen stond een sectie-37 C.Mr, in stelling, west van de spoorbaan. C. 1-1-37 R.I. bevond zich te Nuth. 22 Op schets: E. z) Op schets: B. 3) Op schets: H. 4) Op schets: GD 5) Op schets: S.

NIMH | 1952 | | pagina 36