De bezetting was nu in het vak van C.-M.C.-I-36 R.I. als volgt: te Sleen te Noordsleen de oorspronkelijke bezetting van een S. van 1-1-36 R.I., een S.Mr., een st.pag. en een st. 6 veld; bovendien twee Sn. van 1-1 G.B. (zie boven), een sectie van 1-1-36 R.I. en de sectie zw.mitr. uit Westenesch. De cp. van de C.C. bevond zich te Sleen. De bezetting van het vak van 2-1-36 R.I. was als volgt geworden: Van 't Haantje tot en met Borger, onder bevel van C.-2-I-36 R.I.: - bij 't Haantje - te Odoornerveen daarachter op 300 m - te Schoonoord - te Eeserveen - te Borger een sectie zw.mitr. een sectie van 2-1-36 R.I.; een gedeeltelijke sectie van 1-1 G.B.; cp. van C.-2-I-36 R.I., waarbij tevens C.-l-l G.B.; een (gedeelte van een) sectie van 1-1 G.B.; een sectie van 3-1-36 R.I.; de bewakingssectie van postkantoor Ter Apel van 9e Dep.Bat. een sectie van 2-1-36 R.I.; een mitr.gr. en een S.zw.mitr. Van Borger (niet inb.) tot Stadskanaal, onder bevel van C.-3-I-36 R.I.: - te Buinerveen een sectie van 2-1-36 R.I.; - te Nieuw Buinen twee sectiën van 3-1-36 R.I.; - te Stadskanaal een sectie van 3-1-36 R.I. (bij samenkomst met Mus- selkanaal). Ten einde het verloop der gebeurtenissen op het front GeesbrugSchoonoord te kunnen volgen, is het gewenst, de opmars van de Duitsers nader te bezien, voor zover die bekend is.. De zuidelijke colonne der Duitsers, van Reiterregiment 22, (R.R. 22) rukte over Dedemsvaart in de richting Koekange en Meppel op. Een andere colonne van dat regiment viel aan over de Krimbrug, De Krim, Noordsche Schut (O. van Hoogeveen). De Duitsers, die over Nieuw Schoonebeek Oud Schoonebeek oprukten (R.R. 1), trokken over DalennaardeOosterhesselerbrug. De drie grensoverschrijdingen bij Zwartemeer en meer noordelijk hadden plaats door delen van een regiment (R.R. 2), dat over Emmen oprukte naar Schoonoord. 32

NIMH | 1952 | | pagina 46