Voor de verschillende opstellingen op de oostoevcr, welke N.O. van Limmel aanleunden aan de opstellingen van het object Mariënwaard en dus de meest noordelijke vleugel vormden van het buitenste bruggenhoofd Maastricht, bevonden zich draadcylinders en prikkeldraadversperringen. Voor de groep N.O. van Limmel en op de zuidelijke oprit naar de sluisbrug over het kanaal waren aspergeversper ringen (196a en 125). Aan de oostzijde van de sluisbrug, dus onmiddellijk noord van de aspergeversperring, lag een aantal prikkeldraadrollen, welke juist waren aangevoerd. In de zuidelijke rand van het bosperceel, oost van de sluis, lagen enige landmijnen. Object Meerssenhove Bezetting: 2e Sectie van 1-13 G.B., versterkt met een zware mitrailleur. Opstelling: twee lichte mitr.groepen op de westelijke kanaaloever, respectievelijk 900 m zuid en 500 m noord van de brug; een lichte mitr. in kazemat 47 in het westelijke landhoofd van de brug; een zware mitr. in kazemat 46 400 m bezuiden de brug. Oost van het kanaal bevond zich een geweergroep bij Meerssenhove aan de weg naar Meerssen. Voor de oostelijke toegang tot de brug lag een putringversperring (77) waarbij zich een post bevond. Verloop der gebeurtenissen in het zuidvak Buitenste bruggenhoofd Maastricht 2 Res.G.C. Omstreeks middernacht werd door de controlepost ter hoogte van het mijnen veld aan de weg van Scharn naar Berg een groep burgers op rijwielen aangehouden. Van deze groep voldeden slechts een tweetal aan de sommatie om halt te houden, nadat enige waarschuwingsschoten waren gelost. De overigen verdwenen in het zijterrein onder achterlating van twee rijwielen. De aangehoudenen waren in het bezit van Nederlandse rijwielen met belastingplaatjes. Zij hadden geen papieren, spraken gebroken Duits en verklaarden van Tsjechische nationaliteit te zijn en uit een Duits gevangenkamp nabij de Nederlandse grens te zijn ontvlucht. De rijwielen en het in hun bezit zijnde Nederlandse geld hadden zij, volgens hun bewering, van een hun onbekend persoon ontvangen. Beide burgers werden naar Maastricht afgevoerd. 38 (Zie schets/kaart Nr. 2)

NIMH | 1952 | | pagina 52