in het vak van 3-2 G.B. over de rivier was en dat daar geen weerstand meer werd geboden. De sectie C. begaf zich nu naar de C.C., doch viel nabij de grote weg in handen van de vijand. Omstreeks 12.00 was de gehele compagnie nog in de stelling, doch zat de meer N. over de rivier gekomen vijand in de rug. Op de cp. van de C.C. was het verloop van zaken als volgt: Te 5.00 was het telefonisch contact tussen de C.C. en de B.C. verbroken, waarna een ordonnansenverbinding was ingesteld. Te 6.00 was de B.C. nog bij de C.C. geweest, had hem opdracht gegeven, stand te houden en zonodig naar eigen in zicht te handelen. De C.C. heeft gedurende de gehele morgen van zijn sectie Cn. vrij veel mel dingen binnengekregen; te 11.00 meldde een motorordonnans en een half uur later een officier van 3-2 G.B., dat de vijand bij pl.97.5 over de rivier was. Met de B.C. bestond toen geen enkel contact meer. De C.C. ontving berichten omtrent de aanwezigheid van vijand bij de Napoleonsweg en het werd hem duidelijk, dat de vijand, zowel ten N. als ten Z. van zijn vak over de rivier was. Te 12.00 meldde hij aan C.-Vak Asten, dat er geen verbinding meer was met de B.C. en dat zijn compagnie nog stand hield, welk bericht aldaar is aangekomen. De C. der 3e Sectie meldde zich even later op de cp. Deze, bij wiens sectie nog slechts de mitr. in G.65 intact was, had bemerkt, dat er vijand in zijn rug was, had een patrouille uitgezonden en daarna zelf met 10 man een patrouille gemaakt, waarbij hij van zijn kazematten was afgesneden. Ook de C. van het stuk pag. bij het veer meldde zich, na zijn stuk onbruikbaar te hebben gemaakt. De kapitein beschikte nu in totaal over ongeveer 40 manhij stelde zich persoon lijk op de hoogte van het feit, dat de vijand zijn compagnie oprolde en krijgs gevangen maakte en dat ordonnansen niet meer door kwamen en besloot, terug te gaan op de Peel-Raamstelling. Hij bereikte per rijwiel over Helden de cp. van C.-II-30 R.I., waar hij zijn B.C. eveneens aantrof. Intussen was de 2e Sectie, door het weg trekken der rechter sectie bedreigd en de sectie C. trok te 12.00 met enkele mannen terug. Het gros, w.o. 3 groeps Cn., viel in 's vijands handen. De bediening van het stuk pag. bereikte zonder kanon de Peel-Raamstelling. Tussen 11.30 en 13.30 werd vervolgens de stelling geheel opgerold en de be zetting gevangen genomen, waarna de Duitsers bij de mond van de Tasbeek met vlotten over de Maas zijn getrokken. Het vijandelijke artillerievuur heeft in het gehucht Veer en zuidelijk daarvan ongeveer 50 huizen beschadigd. In het bataljonsvak werden 10 lt.mitr., 4 zw.mitr., 2 kanonnen van 5,5 cm en 88

NIMH | 1953 | | pagina 106