1 stuk pag. door het vijandelijke vuur vernield, terwijl bij enige mitrs. on herstelbare storingen optraden en het kanon van 8 st. spoedig onbruikbaar werd. Gesneuveld zijn 6 militairen, terwijl minstens 13 militairen waren gewond. Bij de rechter compagnie was de overgang te ongeveer 7.30 gelukt tussen de spoorbrug en het stuweiland, bij de midden compagnie was dit ongeveer 9.30 het geval, terwijl bij de linker compagnie eerst omstreeks 12.00 de rivier werd overschreden. De 30e Duitse Div., die aanviel op de 2e en 3e Comp. en op het vak van 3-2 G.B., richtte zich na de Maasovergang naar het Z.W. en nam voeling op met de bezetting van de Peel-Raamstelling aan de Noordervaart en de Zuid-Willemsvaart in Vak Weert. d. HET MAAS VAK VAN 2 G.B. (VAK ASTEN) Ten N. van 111-41 R.I. verdedigde 2 G.B. het Maasvak van pl.96.5 (even ten N. van Kessel) tot en met Venlo, zodat dit bataljon het voor een Duitse opmars gunstige complex Tegelen en de stad Venlo tegenover zich had, terwijl de lands grens zich slechts op 34,5 km ten O. van de Maas bevond. Het bataljon grensde in het N. aan 111-26 R.I. van Vak Bakel. In vrijwel het gehele bataljonsvak was de nadering tot aan de rivier mogelijk, zonder dat dit van de W.oever kon worden waargenomen. Van zuid naar noord stonden aan de Maas: - 3e Comp. versterkt met 1 zw.mitr. en een stuk 6 veld, met 11 kazematten, van pl.96.5 tot pl. 100.3; - 2e Comp. versterkt met 6 zw.mitr., een kanon van 8 st. en een stuk pag., met 15 kazematten, van pl.100.3 tot pl.105.2; - Ie Comp. versterkt met 6 zw.mitr. (waarvan 2 in rivierkazematten), 2 kanon nen van 5,5 cm (in rivierkazematten), een sectie mr., een detache ment politietroepen en een detachement torpedisten met 1 zw.mitr. (Vickers), met 13 kazematten (w.o. 2 rivierkazematten) in de rest van het vak. In de infanteriekazerne te Blerick bevond zich de 4e Comp., die belast was met bewaking van de verkeers- en spoorbruggen en na het springen daarvan per rijwiel moest afrijden naar Heeze, waar deze compagnie evenals 4-17 G.B. uit het Maasvak Roermond, ter beschikking zou komen van C.-Peel Div. Te Blerick bevond zich eveneens 2-1-1 R.W., welke compagnie patrouilledienst ten O. van de Maas uitvoerde en na het uitbreken van de oorlog naar de Lt.Div. moest terugkeren. De commandopost van de B.C. bevond zich te Maasbree. De majoor B.C. was reeds geruimen tijd ziek, zodat C.-3e Comp. als waarn.B.C. optrad. Deze laatste 89 (Zie schets/kaart Nr. 4)

NIMH | 1953 | | pagina 107