De werkzaamheden, die ressorteerden onder Hoofd Sectie V (geniedienst) van III L.K, werden op 9 Mei met volle kracht doorgezet en een sergeant werd ter versterking ingedeeld. Des avonds te 20.00 werd de sergeant door de leider der vernielingen te St. Anthonis opgedragen, de springladingen in de schepen aan te brengen op 10 Mei 4.00. De springstoffen zijn 's nachts uit St.Anthonis aangevoerd. Na de alarmerende berichten en het bevel voor het stellen der verhakkingen (te ongeveer 0.30), die de sergeant vernam van de C. van de springploeg bij de brug, heeft hij zich in verbinding gesteld met Hoofd Sectie V-III L.K., van wien hij (volgens zijn verslag) mededeling kreeg, dat de schepen niet mochten worden tot zinken gebracht zonder nader bevel, doch dat maatregelen moesten worden genomen, om, zolang de springlading nog niet was aangebracht, de schepen toch op nader bevel tot zinken te kunnen brengen. 4e. Te Gennep bevond zich ten slotte een detachement, bestaande uit de brigade Kon. marechaussee, bestaande uit een opperwachtmeester, commandant en 6 marechaussees. Deze brigade was versterkt met 3 korporaals en 8 soldaten voor de grensbewaking, waarvan echter 3 man belast waren met de bewaking van de zender-antenne voor het uitzenden van het codesein. Voor de treincontröle waren bovendien ingedeeld 12 soldaten van 2-15 G.B. Hiervan bevonden zich 2 soldaten bij de wissel (tegenover de papierfabriek 300 a 400 m ten O. van station Gennep), 1 soldaat als post op het terrein en 1 soldaat op het bureau van het station voor de telefoon. De post bij de wissel was telefonisch met het station verbonden, welke telefoon de laatste dagen bij herhaling defect was, hetgeen ook in de morgen van 10 Mei het geval was. De wissel werd 's nachts zodanig gesteld, dat van de grens komende treinen op dood spoor werden geleid en was met een hangslot vastgezet. De marechaussee-telefonist moest bij een overval allereerst de post bij de spoor brug waarschuwen. Het pontveer ten N. van de spoorbrug was ter vernieling voorbereid. Tot het vernielingsplan ten W. van de Maas behoorden: 157 Object Uit te voeren door Brug B.I, ten W. van halte Oeffeit Brug B.VI over Oeffeltsche Raam Vier andere bruggen in landwegen. 4-II-26 R.I. 4-II-26 R.I. 4-II-26 R.I. Spoorbrug B.II over Rijckevoortsche water detachement van 15 C. Pn. Spoorbrug B.III over Lage Raam Brug B.IV over het Defensiekanaal

NIMH | 1953 | | pagina 175