De poort, waarmede de spoorlijn VenloNijmegen over de spoorweg Gennep Mill wordt geleid (het kruispunt Beugen) was niet ter vernieling voorbereid. Op 7 Mei was deze op last van de O.L.Z. voorlopig uitgezonderd van de kunstwerken, waar lading moest worden aangebracht en op 9 Mei is er niet meer aan gedacht, dit alsnog te bevelen. De volgende telefonische verbindingen waren aanwezig (zie schets/kaart Nr. 8a). Voorts was er een alarmschelverbinding van wachtgebouw-oost naar de rivier kazematten, aangebracht in een stalen buis aan de onderzijde van de brug. C.-II-26 R.I. was verbonden met C.-4-II-26 R.I. en deze met C.-vernielings detachement Gennep, de wacht bij de Drie Kronen (zie bij le Comp.) en met verhakking 1627. Er was dus geen telefonische verbinding tussen de C. van het brugdetachement en C.-4-II-26 R.I. Er was geen officier aangewezen als brugcommandant. De enige luitenant van de compagnie bevond zich bij de meest noordelijke sectie en de luitenant C.C. (zonder verbinding met de brug) bevond zich op zijn cp., die ruim een km ten W. van de brug was gelegen. Voorts was in de morgen van 10 Mei midden op de brug toevallig slechts een man in plaats van twee op post. De sergeant der Ptr. brug C. bevond zich op het tijdstip van de overval bij de W.zijde van de brug. Op de O.zijde hing de veiligheid af van de activiteit van de daar aanwezige korporaal en 4 man. 158 Object Uit te voeren door Brug B.V over Rijckevoortsche water ten Z. van brug B.II politietroepen te Haps (groepskwartier naast de brug) Poort P.l bij kruispunt Beugen 1-II-26 R.I. - Van station Gennep naar wachtgebouw aan de O.zijde van de brug en naar de post bij de wissel - Van station Gennep naar de marechaussee kazerne - Van wachtgebouw aan de voet van de dijk W. van de brug naar posthuis Ptr. bij het veer, naar rivierkazematten-N. en Z. en naar C.- groep Ptr. te Haps - Van wachthuis-west naar het wachthuis midden op de brug en naar wachthuis-oost veldkabel P.T.T.leiding gedeeltelijk hangende lijnen veldtelefoon om de leuning van de brug in serie geschakeld

NIMH | 1953 | | pagina 176