geen noemenswaardige weerstand. Korte tijd vijandelijk mitrailleurvuur op de westelijke Maasoever. De weerstand werd snel gebroken, daarna volgde overgang over de Maas met de hoofdmacht over de onvernielde spoorbrug Gennep, waarbij de door de pantsertrein afgezette stootsecties door haar inzet in de rug van de vijand zeer werkzaam bleken te zijn. Te 9.30 (7.50 Ned.tijd) bereikte de Vorausabteilung Haps. Te 15.35 (13.55 Ned.tijd) was na korte strijd Mill genomen. Hiermede stond het regiment onmiddellijk voor de Peelstelling. Onmiddellijk na zuivering van de westelijke Maasoever werd door de Korps pioniers bij Gennep ten N. van de spoorbrug met de bouw van een oorlogsbrug begonnen. Deze stond niet onder een gelukkig gesternte. Door technische moei lijkheden sterk vertraagd werd zij, nauwelijks gereed, door een zware pantser wagen weder stuk gereden. Door het ontbreken van een verkeersregeling kwam het in de omgeving van de brug tot ernstige opstoppingen. Drie colonnes naast elkaar, die ieder voorrang wilden hebben, trachtten over te gaan. Het was on mogelijk per auto er door te komen en per rijwiel slechts, wanneer heel langzaam werd gereden en dikwijls werd afgestapt. Deze toestand vertraagde het aantrekken van artillerie voor de aanval op de Peel stelling. De divisiecommandant, zelf voortdurend op een rijwiel vooraan, greep, zonder een bevel van het Korps af te wachten, spoedig in deze onmogelijke toestand in en liet door de Feldgendarmerie 256 in de nacht de wegen vrij maken. I-II-26 R.I. Deze compagnie was van Z.O. naar N.W. opgesteld, zoals hieronder is aan gegeven. Van de, in een driehoek vlak bij elkaar liggende kazematten B.90, S.91 en B.92 schoot B.92 naar het W. en B.90 naar het O., terwijl S.91 de beide anderen in front dekte. De le Sectie was verdeeld in drie groepen: een groep bij de Drie Kronen (ten O. van de Maas), belast met aspergeversper ring 1602 en verhakking 1628; 169 Sectie Nr. Sectie C Kazematten en s.p.o. Bewapening 4 Dpi.sergeant G.84,G.126,S.86 3 lt.mitr. 3 Cadet-vaandrig S.87, G.88, G.89, G.125 4 lt.mitr. 3 Wachtmeester. 1 kanon van 8 st. Zw.mitr. Res. le luitenant G.85, B.90, B.92 3 zw.mitr. 2 Res. le luitenant S.91, G.93, S.94, S.95 4 lt.mitr.

NIMH | 1953 | | pagina 187