De beide zuidelijke sectiën bleven nog ter plaatse. Tegen de middag waren de beide sectie Cn. echter op de hoogte van de bezet ting van Oeffeit, het ontruimd zijn van de kazematten der 4e Comp. en de over gang der Duitsers beneden St.Agatha. De oudste der beide sectie Cn., een cadet vaandrig, besloot te 14.00, de beide sectiën, in groepjes verdeeld, terug te doen trekken. Zij vielen echter in handen van de Duitsers. De cadet-vaandrig zelf ver nam, dat bij het kanon van 8 st. 4 gewonde soldaten lagen. Hij heeft deze naar St.Agatha en daarna naar Oeffeit laten brengen, waar hij gevangen werd genomen. De compagnie had 4 doden en 10 gewonden; twee mitrailleurs waren door 's vijands vuur vernield. 2-II-26 R.I. Deze compagnie was van Z.O. naar N.W. opgesteld, zoals hieronder is aan gegeven: De cp. van de C.C. bevond zich te Cuijk. Aan hem waren toegevoegd een res. Ie luitenant en een dpi. sergenat van de zw.mitr. Op de oostoever bevond zich een verhakkingsploeg bij Riethorst, terwijl de veerpont te Cuijk ter vernieling was voorbereid. Voor een overgang bood dit compagniesvak weinig voordeel; het terrein op de O.oever was niet zeer gunstig en er leidden geen harde wegen naar de Maas. De C.C. had dezelfde bevelen ontvangen, als C.-le Comp. Van de verhakkingsploeg Riethorst is niets vernomen, nadat de verhakking was gesteld; deze ploeg is in handen van de vijand gevallen. Het vertrek van het adm. personeel, waarbij de fourier zich bevond, had tot gevolg, dat niemand de slagkwikpijpjes van de handgranaten wist te vinden, zodat deze niet konden worden uitgereikt. De C.C. overtuigde zich te 3.00, dat de compagnie volledig in de stellingen was. Bij deze inspectie de secretaris van de gemeente Cuijk ontmoetende, adviseerde 175 Sectie Nr. Sectie C Kazematten en s.p.o. Bewapening 2 Res. 2e luitenant B.96 1 zw.mitr. B 97, G.124 2 lt.mitr. 3 Res. Ie luitenant B.98, S.99, S.101 3 lt.mitr. B.100 1 zw.mitr. 1 kanon van 8 st. te Cuijk 4 Dpl.sergeant G.102, B.103, S.104 3 lt.mitr. 1 Res. Ie luitenant B.105, S.106, S.107 3 lt.mitr. Reserve 1 lt.mitr.

NIMH | 1953 | | pagina 193