- Op het hulpvliegveld Woensdrecht een bewakingsdetachement, sterk 1 officier, 8 onderofficieren en 60 man; - Te Bergen op Zoom een luitenant, belast met afwikkeling van het Ille Depot bereden artillerie, welk depot, kort voor 10 Mei was verplaatst naar Zuid-Holland en te Roosendaal een nadetachement van het Vie Depot infanterie, welk depot 8 Mei naar Zuid-Holland was verplaatst; - Op het vliegveld Gilze-Rijen de IVe Verkenningsgroep van het 2e Luchtvaart regiment, met de 2e en 5e Compagnie bewakingstroepen en twee sectiën zw. mitrailleurs - Te Best een detachement, bestaande uit 1 paardenarts, 5 onderofficieren, 56 korporaals en manschappen, 125 paarden, 9 voertuigen en een levensmiddelen auto, welk detachement door de reorganisatie en motorisering van K.R.A. om streeks 1 Mei overcompleet was geworden en op 10 Mei langs de weg naar de Vg.Holland is verplaatst; - Te 's Hertogenbosch de Staf van de Luchtwachtgroep 's Hertogenbosch, om vattende de luchtwachtposten Helden, Echt, Weert, 's Hertogenbosch, Hel mond, Veghel, Boxtel, Eindhoven, Reusel, Hilvarenbeek, Oirschot, alle posten met radiotoestellen en voortdurend in telefonisch contact met de hoofdlucht- wachtbureaux - Te Breda de Staf van de Luchtwachtgroep Breda, welke luchtwachtposten had te Breda, Zundert, Etten, Roosendaal, Bergen op Zoom, Hoogerheide, Steen bergen, Zevenbergen, vliegveld Gilze-Rijen, Alphen, Tilburg, Waalwijk, Geer- truidenberg, Strijen en Hooge Zwaluwe, eveneens voorzien van radiotoestellen en in voortdurend telefonisch contact met de hoofdluchtwachtbureaux. - Te Oss een luchtwachtpost van de luchtwachtgroep Utrecht. Opdrachten en bevelsverhoudingen In April 1940 was als gevolg van de inzichten van de nieuw opgetreden O.L.Z. de taak der verschillende eenheden gewijzigd, zoals hierna omschreven. Ill L.K. dat te voren bestemd was geweest om te zamen met de Peel Div., en de Lt. Div. de Peel-Raamstelling te verdedigen, moest, op nader bevel van de O.L.Z., met achterlating van zes bataljons, uiterlijk in de nacht, volgende op de dag van agressie door de Duitsers, terugtrekken tot achter de Waal over vaste en militaire bruggen ten O. van Heusden, waartoe het L.K. bij optredende ernstige spanning op nader bevel van de O.L.Z. achterwaarts zou worden verzameld. Deze achterwaartse verzameling heeft in April, als gevolg van de toen optredende inter nationale spanning, plaats gehad en is voor 10 Mei niet meer gewijzigd. Lt.Div. moest, eveneens op nader bevel van de O.L.Z., over de bruggen bij Moerdijk (gemotoriseerd gedeelte), Keizersveer en Drongelen (jukbrug) Noord- Brabant ontruimen en zich naar Zuid-Holland begeven als reserve van de O.L.Z. 2

NIMH | 1953 | | pagina 20