De Maasbataljons 111-26 R.I. en 1-41 R.I. stonden onder bevel van C.-Vak Bakel. De vernielingen tussen Maas en Peel-Raamstelling waren uitgevoerd, zonder rekening te houden met een eventueel teruggaan van delen van de Maasbataljons, daar men deze bataljons had afgeschreven. Zoals uit Hoofdstuk II bleek, zijn van de Maasbataljons teruggekomen, Staf-III- 26 R.I. en een detachement, bestaande uit delen van 2 en 3-III-26 R.I., alsmede geheel 1-41 R.I., terwijl 1-15 G.B. (van Vak Erp) te zamen met 1-41 R.I. is terug getrokken. Machtiging voor het terugnemen van deze troepen had de Vak C. verkregen van C.-III L.K., nadat hij C.-Peel Div. niet had kunnen bereiken, daar deze op dat tijdstip verhuisde van Hout naar Vught (12.00). Deze troepen werden ondergebracht te Deurne, met uitzondering van 1-15 G.B., welke compagnie werd doorgezonden naar C.-Vak Erp, waar zij, zoals bij dat Vak is medegedeeld, te 21.00 aankwam. Bij 1-27 R.I. stonden van rechts naar links opgesteld de le, 3e en 2e Comp. Bij elk der compagnieën was ingedeeld een sectie van de M.C., terwijl elk van deze drie sectiën was versterkt met een stuk van de 4e Sectie van die compagnie. De 27 Bt. 6 veld stond opgesteld met een stuk bij de le, een stuk bij de 3e en twee stukken bij de 2e Comp. De sectie pag. was opgesteld bij de kunstweg naar Venraij. De cp. van de B.C. bevond zich bij het begin van de kunstweg naar Deurne, ongeveer in het midden van het vak (Nachtegaal). Daar bevonden zich, behalve de B.C. en zijn staf, tevens de C.-M.C. en de C. van de Bt. 6 veld. Toen in de namiddag 1-41 R.I., delen van 111-26 R.I. en 1-15 G.B. aankwamen, gaf dit moeilijkheden, daar de brug over het Defensiekanaal was vernield. De vernieling had echter zodanig plaats gehad, dat deze troepen nog binnen de stelling konden komen, waarna de vernieling grondiger is uitgevoerd. Bij 11-27 R.I. stonden van rechts naar links opgesteld de le, 2e en 3e Comp. De stukken 6 veld waren over het front verdeeld, de sectie mortieren en de geweren t.p., waren geplaatst in het midden van het vak bij de 2e Comp. De cp. van de B.C. bevond zich aan de Breede baan, (een landweg, welke van Milheeze in O.richting loopt) op ongeveer 2 km ten O. van Milheeze. Behoudens een enkele patrouille in de avond, was er op 10 Mei geen aanraking met de vijand geweest. Bij 111-27 R.I. was de le Comp. met twee zw.mitr. aan het Defensiekanaal ge plaatst, de 3e Comp. versterkt met eën sectie mr., een stuk pag., een sectie zw.mitr., alsmede een sectie (a 3 stukken) 6 veld achter het Koordekanaal en de 2e Comp. met een sectie a 4 stukken) zw.mitr., een sectie mr. en een sectie a 3 stukken) 247

NIMH | 1953 | | pagina 265