De opmars van de 9e Pantserdivisie noodzaakte er toe, de onderdelen der beide infanteriedivisiën te doen oprukken over de binnenwegen. De overgang van de artillerie en treinen van die divisiën over de pontonbruggen werd vertraagd door de voorrang, die aan de 9e Pantserdivisie moest worden gegeven en er ontstonden dan ook, zowel bij die bruggen als verder westelijk, grote opstoppingen. Over de opmars van de 254e Div. zijn geen nauwkeurige gegevens voor handen. Afgaande op de beschikbare gegevens is de Aufkl.Abt. 254 vooruitgezonden, ter verkenning van de Zuid-Willemsvaart tussen 's-Hertogenbosch en Veghel en vond deze een gedeelte daarvan onbezet, zodat zij over St. Michielsgestel verder verkende. 283 namiddag van 10 Mei op de terugtocht over Oosterhout, Gorinkhem op de Vg.Holland. Weerstand van sterke Hollandse strijdkrachten wordt ten N. van de Peelstelling niet meer verwacht; 2. XXVI A.K. zet op 11 Mei de aanval naar het W. voort. Het komt er op aan. zooveel mo gelijk ruimte naar het westen te winnen; 3. 9 Pz.Div. overschrijdt, in 2 colonnes over Calkar, Cleef, Kranenburg en Uden, Goch Grunwald rijdend, met het hoofd op 11 Mei 2.00de bruggen bij Mook en Gennep en zet zich, voorwaarts gaande ter weerszijden van Mill, in breed front in het bezit van de overgangen over de Zuid-Willemsvaart, Z.O. van 's-Hertogenbosch. De Div. stoot dan on middellijk over Tilburg, Breda verder voorwaarts en stelt zich in het bezit van het gebied om Roosendaal. Zij verzekert de verbinding met de bij Moerdijk gelande delen van het Vliegerkorps Student2) en beveiligt tegen Antwerpen. De zware vechtwagens moeten voor lopig tussen de weg GochWeeze en de rijksgrens worden achtergelaten en eerst in de loop van de voormiddag van 11 Mei over de spoorbrug bij Gennep worden aangetrokken. 4. 254e Div. bereikt op 11 Mei, achter 9 Pz.Div. volgend, het gebied 's-Hertogenbosch HelvoirtSchijndel 5. 256e Div. bereikt, eveneens achter 9 Pz.Div. volgend, op 11 Mei het gebied Boxtel OudenhovenSt.-Oedenrode 6. Verkenning; b. Aardverkenning. 9 Pz.Div. verkent tot de lijn Bergen op ZoomWoensdrechtTurn hout. Er moet worden vastgesteld, of en op welke wegen uit het gebied om Antwerpen vijand naar het N. en N.O. opmarcheert; c. 254e en 256e Div. beveiligen zich door nabijverkenning tot de weg DrongelenTil burgOirschot 7. S.S.V.Div. is onder bevel gesteld van XXVI A.K. De C. van het A.K. heeft het plan, die Div. vermoedelijk in de middag van 11 Mei achter de 9 Pz.Div. aan te trekken. 0.20 Ned. tijd. 2) Generaal Student was tegelijk C. van het Luftlandekorps (7e Vl.Div. en 22e L.l.Div.) en C. van 7e Vl.Div.

NIMH | 1953 | | pagina 301