ondergebracht, waar in de morgen van 12 Mei te 8.00 een vuurgevecht ontstond met Duitsers, waarbij enige doden vielen, zodat het detachement gedwongen was, zich over te geven. 5-K.R.A. Na het bevel van de B.C. verliet, volgens de Bt.C., de infanterie zo snel het kanaal, dat de sectiën 6 veld niet meer beschermd waren. De sectie van deze Bt. bij Donk had twee pantserwagens op de O.oever van het kanaal vernietigd. Bij Beek werd de sectie door een Duitse rijwielpatrouille beschoten, waardoor een stuk moest worden achtergelaten; de trekker kwam echter terug. Van de Bt. konden, met inbegrip van het pag., 7 stukken worden teruggenomen, die langs de weg LieshoutSt. Oedenrode paarsgewijze de terugtocht beveiligden. Ook tijdens de mars naar Tilburg werden telkens stukken in stelling gebracht. Met de 5 stukken 6 veld en de sectie pag. bereikte de Bt.C. Tilburg, waar slechts een klein aantal afgedwaalden ontbrak. De Bt.C. meldde zich bij C.-27 R.I., die bevel gaf, door te trekken naar Breda. Tussen de talrijke colonnes en tengevolge van luchtaanvallen is de batterij uit elkaar geraakt en is de Bt.C. zijn batterij kwijt geraakt. Detachement 111-26 R.I. Dit detachement is onder bevel van de B.C. in de middag van 11 Mei op St- Oedenrode teruggetrokken en heeft tijdelijk stelling genomen ter hoogte van Weit- ven, 1,5 km ten O. van Neinsel. Er waren toen berichten, dat 111-27 R.I. zijn stelling aan de Zuid-Willemsvaart niet kon houden. Daarna heeft het detachement, dat naar Neinsel was verplaatst, enige tegen strijdige bevelen ontvangen, die inhielden, stelling nemen bij de brug over de Dommel, daarna dat dit niet moest gebeuren en vervolgens wel. Er is enige tijd bij die brug stelling genomen, waarbij de eerst aankomende af delingen van II1-27 R.I. tevens werden ingedeeld. Ten slotte is bevel ontvangen, dat te 16.00 moest worden afgemarcheerd over Best naar de lijn Tilburg's-Hertogenbosch. Het gros van het detachement is over Best in de richting 's-Hertogenbosch gereden. Nabij Boxtel werden Franse pantserwagens ontmoet. Daarna deelde een sergeant der Ptr. mede, dat 's-Hertogenbosch door de Duitsers was bezet (hetgeen onjuist was). Het detachement reed daarom over Haren naar Tilburg, waar de B.C. zich ten W. van Tilburg meldde bij de Vak C. (C.-27 R.I.). Deze gaf de opdracht, zelfstandig naar Roosendaal te gaan, doch in de duisternis is het verband tussen de B.C. en zijn onderdeel verloren gegaan en even voor Roosendaal sloot de B.C. bij de .R.C. aan te halte Seppe (bij Zegge). 330

NIMH | 1953 | | pagina 348