kanaal en de achterliggende eerder gebouwde stellingen werden verdeeld, leidde dit tot nog zwakkere bezetting en dus tot versnippering van krachten. In het Z.deel van het voorm. Vak van V Div., thans Vak Erp, kregen de vuur- organen aan het Defensiekanaal de taak van voorposten. Het waren echter voor posten, die weinig steun uit de hoofdstelling konden krijgen. Bij 111-27 R.I. (van Vak Bakel) gold hetzelfde bezwaar als in Vak Erp. Vak Erp liep van Rips tot de kunstweg VolkelMill, Vak Schaijk vandaar tot de Maas. De verbinding tussen de Peel-Raamstelling en de stelling in het land van Maas en Waal (Brig. B) werd vóór April gevormd door II en 1-29 R.I. aan de Maas van Grave tot Megen. Nadien werd die taak opgedragen aan 11-29 R.I., terwijl 1-29 R.I., gelegerd te Megen, tegelijk met III L.K. Noord-Brabant moest verlaten. De verbindingen van C.-Peel Div. met de Vak Cn. en van deze met de B.Cn. waren in hoofdzaak P.T.T.verbindingen, aangevuld met veldkabelverbindingen. De B.Cn. waren met hun C.Cn. door veldkabel verbonden, doch de C.Cn. moesten met hun sectie Cn. de verbinding onderhouden met ordonnansen. De commandoposten van de B.Cn. (C.Cn.) in de Vakken Erp en Schaijk waren gevestigd in de cpn. der voorm. R.Cn. (B.Cn.) van V en VI Div. c. VERNIELINGS- EN VERSPERRINGSVOORBEREIDINGEN EN INUNDATIES Vernielingsvoorbereidingen front-oost Er was een uitgebreid vernielingsplan samengesteld, waarvan de oorsprong dateerde uit de periode van de mobilisatie der grenstroepen en dat was aangevuld en gewijzigd in de periode der algemene mobilisatie. Dit plan is ook na de wijziging in de operatieplannen in April 1940, toen III L.K. en Lt. Div. niet meer met de verdediging van de Peel-Raamstelling waren belast, in de hoofdzaken gehandhaafd. Volledige reconstructie is niet meer mogelijk geweest, doch de beginselen waren ongeveer de volgende: De vernielingen waren gegroepeerd in stroken, t.w.: Ie. De Maasovergangen en het gebied ten O. daarvan; 2e. Het gebied tussen de Maas en de Peel-Raamstelling; 3e. Het gebied in de Peel-Raamstelling; 4e. Het gebied ten W. van de Peel-Raamstelling. De technische voorbereidingen hadden plaats gehad onder leiding van (hoofd) opzichters van fortificatiën, leiders van vernielingen met toegevoegd genie- 17

NIMH | 1953 | | pagina 35