bij Lierop toch een Duits bataljon tot staan kwam en dat een omvattende beweging van Sluis 11 uit nodig was, om lucht te verschaffen. Uit de Nederlandse gegevens blijkt wel, dat Duitse afdelingen in het terrein ten W. van het kanaal aanwezig waren, doch men had niet de indruk, dat daar een bataljon in de aanval was. C.-30 Bt. 6 veld was in zijn berichtgeving aan de B.C. juist, dat een aanval in de rug dreigde. Ook de berichten van de noordvleugel waren juist en de gevangenen, die werden gemaakt, behoorden tot de patrouilles, uitge zonden door de Aufkl.Abt. Nr. 25 te Helmond. Op blz. 342 is vermeld, dat de verplegingsofficier van 2 G.B., de gevechts-, levens- middelen- en keukentreinen van Vak Asten via Geldrop naar Heeze had gebracht. C.-III-30 R.I. had echter, zoals bij 111-30 R.I. werd medegedeeld, zijn levens middelen- en keukentreinen doen terugkeren naar het bataljon en deze trein viel te Mierlo in handen van de Duitsers. De verplegingsofficier van 2 G.B. werd vervolgens belast met de verpleging van II en 111-30 R.I. aan de Zuid-Will ems vaart, heeft levensmiddelen naar de omgeving van Someren gebracht, doch kwam daar aan op het ogenblik, dat de strijd aan de gang was en de Duitsers over de Zuid-Willemsvaart drongen. Teruggekeerd in Heeze werd door de Vak C. en zijn staf de terugtocht aanvaard en daarop heeft deze verplegingsofficier zich met een aantal gevorderde auto's, beladen met levensmiddelen, begeven over Eindhoven naar Best. Tussen Eindhoven en Best veroorzaakte een luchtaanval een aantal doden en gewonden; de gewonden werden medegenomen naar Oirschot en aldaar in een ziekeninrichting ondergebracht. Van Best heeft de Vak C. deze trein over Tilburg naar Rijen gedirigeerd en vervolgens naar Bergen op Zoom en Middelburg. Tal van onderdelen zijn onderweg door de zorg van deze verplegingsofficier van levensmiddelen voorzien. De gemotoriseerde goederentrein heeft onder bevel van de res. 2e luitenant van de motordienst tot Bergen op Zoom dezelfde route gevolgd, doch is vandaar tengevolge van tegenstrijdige orders via Antwerpen en Zeeuwsch-Vlaanderen naar Walcheren getrokken, waar deze auto's nagenoeg voltallig zijn aangekomen. De met paarden bespannen treinen, voor zoveel deze nog aanwezig waren, heb ben vermoedelijk eveneens de terugtocht in de richting Best aanvaard. De Duitsers vielen in dit vak aan met de 56e Div., die over Meijel oprukte. Toen de Vak C. het bevel voor de terugtocht op het Wilhelminakanaal ontving, was de strijd bij Someren en in het nevenvak bij Helmond ontbrand en deze leidde voor de Duitsers spoedig tot het forceren van de kanaalovergang. 348 DE TREINEN VAN VAK ASTEN SAMENVATTING VAN DE GEBEURTENISSEN IN VAK ASTEN

NIMH | 1953 | | pagina 366