personeel en officieren en personeel van 5, 6, 15 en 16 C.Pn., van het genie detachement Frets x) en van het Peeldetachement genietroepen 2). De (hoofd)opzichters van fortificatiën waren vnl. belast met brugvernielingen over de Maas, de Zuid-Willemsvaart, het kanaal WessemNederweert, de Dieze en het Wilhelminakanaal. Als zodanig waren ingedeeld: - leiders van vernielingen te Roermond (17 G.B.), Venlo (2 G.B. en 111-41 R.I.), St. Anthonis (voor de Maasbataljons in de vakken Erp en Schaijk); - leiders van vernielingen te Weert voor Vak Weert en de Zuid-Willemsvaart tot het Wilhelminakanaal en te 's-Hertogenbosch voor de Zuid-Willemsvaart ten N. van het Wilhelminakanaal, de spoorbrug over de Dieze bij 's-Hertogenbosch en de Maasbruggen bij Hedel. De technische voorbereiding van de vernielingen van de bruggen bij Grave en Ravenstein had plaats gehad onder leiding van een opzichter van fortificatiën bij de groep Maas-Waal. Voorts was een opzichter van fortificatiën te Breda belast met brugvernielingen in west-Noord-Brabant. Pioniercompagnieën waren belast met een groot aantal andere vernielingen. Zo waren ingedeeld 3): Voor het gebied tussen de Maas en de Peel-Raamstelling, in Vak Weert: een sectie van 16 C.Pn.; in Vak Asten: een sectie van 15 C.Pn.; in Vak Bakel: een sectie van 15 C.Pn.; in Vak Erp: geniedetachement Frets; in Vak Schaijk: een sectie van 15 C.Pn.; In de Peel-Raamstelling, in Vak Weert: vermoedelijk personeel van 16 C.Pn. en personeel van Peel detachement genietroepen in Vak Asten TT 1 Peeldetachement genietroepen; m Vak Bakel in Vak Erp: personeel van 5 C.Pn.; in Vak Schaijk: twee secties van 6 C.Pn. De uitvoering der vernielingen was opgedragen aan: - bovengenoemde genietroepen; - politietroepen van de groepen Roermond, Venlo, Wanssum, Boxmeer, Haps, Grave, Nederweert, Zomeren, Helmond, Veghel, 's-Hertogenbosch en Hedel, die detachementen hadden bij de bruggen, kunstwerken en bij belangrijke 18 Gevormd uit III L.K. in Sept. '39 onder bevel van kapitein der genie Frets. 2) Bij de mobilisatie der grenstroepen in April 1939 gemobiliseerd. 3) Het is niet zeker, of deze indeling geheel juist is.

NIMH | 1953 | | pagina 36