De 2e Sectie werd, op last van de B.C., in de namiddag van 11 Mei per diesel- trein verplaatst van Breda naar Goes. Na aankomst te 3.30 ontving de sectie C. te 11.30 bericht van bominslag op de spoorweg bij Rilland-Bath, weshalve hij per auto met twee groepen daarheen vertrok. Voor herstelling gebruikte hij de materialentrein van de wegopzichter te Roosendaal. Hij verzocht te 16.35 verster king aan de C.C. en daartoe werd een groep uit Roosendaal gezonden. In verband met de luchtaanvallen op Roosendaal werd de compagnie (min 2e Sectie) te 20.30 te voet verplaatst naar Wouw (aank. 22.00) en in boerderijen onder gebracht. Er was toen geen verbinding meer met de B.C. De materialentrein en een dieseltrein waren te Roosendaal achtergelaten wegens gevaar voor vliegeraanvallen. Op 12 Mei besloot de C.C., te trachten over Tholen de Vg.Holland te bereiken. Een ter verkenning naar Bergen op Zoom gezonden officier trof aldaar een deel van de staf van de Peel Div. Hij ontving mededeling, dat het onuitvoerbaar was, via Tholen naar de Vg.Holland te komen en hem werd geadviseerd, de compagnie ter beschikking van de C. in Zeeland te stellen; te 9.00 marcheerde zij af naar Krabbendijke. Het detachement ontruiming van de spoorwegwerkplaatsen te Tilburg was 7 Mei te Tilburg aangekomen en telde 3 sergeanten en 9 soldaten, die bij vernieling en ontruiming der werkplaatsen door burger hulppersoneel moesten worden bij gestaan. Na aankomst van de sectie van de 3e Wegcompagnie werd het personeel van die sectie (eerst de 2e, daarna de le) tevens ingeschakeld. Op 11 Mei is herhaaldelijk getracht, een bevel voor het uitvoeren van de ver nielingen te verkrijgen. Vanwege het Bureau spoorwegdienst van de D.E.V. werd geadviseerd, zo lang mogelijk te wachten. Nadat de le Sectie van de 3e Wegcom pagnie naar Roosendaal was vertrokken, en de compagnie uit 's-Hertogenbosch bleek te zijn verplaatst, wist de sergeant niet meer, tot wie hij zich moest wenden. Met Utrecht (de B.C.) kon hij geen verbinding meer krijgen. Op 12 Mei trachtte hij opnieuw toestemming te verkrijgen voor vernielen, waartoe hij zich wendde tot een res.kapitein van 17 R.A., die aan de centrale werk plaatsen was verbonden en deze gaf ten slotte toestemming. De ladingen werden aangebracht, doch vóórdat tot vernieling kon worden overgegaan, kwam er bericht, dat de Duitsers Tilburg binnen drongen, waarna het detachement met een ge reedstaande gevorderde autobus vertrok en over Breda, Roosendaal en Bergen op Zoom, volgens telkens onderweg ontvangen aanwijzingen, naar Middelburg reed. 6 G.B., op 10 Mei verspreid over Ginneken, Princenhage en Zundert, had door de uitstaande vernielings- en versperringsploegen een groot deel van de sterkte niet onmiddellijk voor uitrukken beschikbaar. 377 5. 6 G.B. (Zie schets/kaarten Nrs. 13 en 16)

NIMH | 1953 | | pagina 395