De B.C. bevond zich te Terheijden op 8 km achter het ingenomen front. Hij had na aankomst hulp aan C.-3 G.B. bij Willemstad gevraagd, die door vertrek naar de Groep Kil van het Zuidfront-Vg.Holland hieraan niet had kunnen voldoen. Vervolgens had hij zich enige malen tevergeefs om hulp gewend tot C.-III L.K., die door het reeds wegzenden van 2 R.H.M. naar Mill en de uit te voeren terug tocht geen versterking meende te kunnen zenden. Ook aan het verzoek om toezending van brisantgranaten voor de pag., waarvoor slechts pantsergranaten aanwezig waren, kon niet worden voldaan. Een verzoek aan de kantonnementscommandant te Dordrecht, om uit het N. naar de bruggen op te rukken, kon door de toestand te Dordrecht en op het eiland van Dordrecht vanzelfsprekend evenmin worden ingewilligd. Door tussenkomst van C.-III L.K. werd bewerkstelligd, dat door een eskadrille van 5 CX vliegtuigen van 1-1-1 Lv.R., gestationneerd op het vliegveld Bergen, een bomaanval werd uitgevoerd op de Duitsers. De toestellen waren te 16.50 in de lucht, vlogen op lage hoogte en wierpen 29 bommen nabij station Lage Zwaluwe en op de rijksweg ten W. daarvan. Het moreel bij 6 B.G. steeg en de 2e Compagnie kon enig terrein winnen. Te 18.00 was C.-2e Comp. in telefonisch contact gekomen met de C. van de Groep Kil, aan wie vuursteun van artillerie werd verzocht. Als gevolg hiervan werden omstreeks 19.00 vuren afgegeven van de noordoever van het Hollandsch Diep door 11-23 R.A. (7 veld) en 25 Afd.A. (15 cm), welke vuren aanvankelijk goed lagen, doch later over de infanterie heen naar het Z. sprongen. Omstreeks 20.00 werd weder op verzoek vuur afgegeven vóór de le Comp., dat te veel O. lag. Ten gevolge daarvan week de le Comp. uit Blauwe Sluis naar Lage Zwaluwe, waar echter eveneens granaten terecht kwamen, die 4 personen doodden, 6 verwondden en schade aan huizen veroorzaakten met het gevolg, dat de compagnie weder terugkeerde. Vervolgens werd een plan gemaakt om, na het afgeven van artillerie vuren, te 11 Mei 1.00 een aanval te doen uitvoeren door de 2e en 3e Comp. Er werden afgegeven, te 23.18 een vuur van 11-23 R.A. voor het front van de 2e Comp., van 0.241.15 storende vuren van 25 Afd. A. nabij station Lage Zwalu we en te 11 Mei 0.30 vuurstoten van 11-23 R.A. bij het station. Te 1.00 deed de 3e Comp. van Lage Zwaluwe uit een aanval, die slechts op de uiterste rechter vleugel enige terreinwinst opleverde, welke weder verloren ging, toen bij daglicht parachutisten uit het oeverriet van het Hollands Diep vuur af gaven. Van de le Compagnie die naar Blauwe Sluis was teruggekeerd, deed de rechter sectie aan de aanval mede, doch, vuur van eigen troepen ontvangende, week deze uit naar Lage Zwaluwe. Op 11 Mei, bij het aanbreken van de dag, versterkten de Duitsers het bruggen- 379

NIMH | 1953 | | pagina 397