schadigd werden 1 school, enige woningen en winkels, de R.K. Kerk en de pastorie. C.-2e Compagnie, wiens cp. werd vernield, waar juist gewonden werden verzorgd, verloor zijn bezinning en verliet zijn compagnie. Hij verklaart, zijn cp. een eind naar het Z. te hebben verplaatst, waarmede het verband met zijn sectie Cn. verloren ging. Hij keerde eerst 12 Mei bij het bataljon terug. Te Zevenbergen was door een luitenant van de staf van 6 G.B. met Duitse wapens een luchtafweer georganiseerd. Desniettegenstaande werden bij de lucht aanval 40 a 50 bommen geworpen, die 32 burgers doodden en waardoor 124 huizen geheel of gedeeltelijk werden verwoest. De luitenant-adjudant verplaatste, bij afwezigheid van de B.C., de cp. van Zevenbergen naar het zuiden. C.-le Compagnie te Blauwe Sluis meende, dat de vijand opdrong en trok, zonder de nevenafdelingen te waarschuwen, terug op de driesprong van kunstwegen, 2 km ten N. van Terheijden. De Cn. van de drie sectiën van de 2e Comp., in stelling ten N. van Zevenberg- schenhoek, die het verband met hun C. kwijt waren en ook geen verband met C.- le Comp. meer konden krijgen, trokken terug op de Drie Hoefijzers bij de drie sprong, 2 km Z.O. van Zevenbergschenhoek. De 4e Sectie, welke zich bij Kalishoek bevond, was eveneens het verband met de C.C. kwijt. Zij kreeg contact met de sectie van de 3e Comp. uit Lochtenburg (zie hierna). C.-3e Compagnie, die twee sectiën van zijn eigen compagnie en een sectie der le Compagnie onder zijn bevel had, kon op 11 Mei geen verband meer krijgen met zijn B.C. Bij een poging om te telefoneren in de morgen van 12 Mei, kreeg hij in het Duits antwoord. Toen hem omstreeks 13.00 werd bericht, dat gepantserde troepen over Made, Wagenberg en Blauwe Sluis naar de bruggen oprukten besloot hij te trachten, uit de val te komen, hetgeen gelukte; hij wist met de drie sectiën over Hooge Zwaluwe, Drimmelen en Geertruidenberg de brug bij Keizers- veer te bereiken, waar hij zich aansloot bij het brugdetachement. De sectie van de 3e Comp. te Lochtenburg was in de namiddag van 11 Mei uit O.richting aangevallen. In het vuurgevecht, dat ontstond, haperden achtereen volgens de beide lt.mitrailleurs. De luitenant trok toen terug op Zwarte Schaap (midden tussen Zevenbergen en Zevenbergschenhoek), waar hij zich verenigde met de 4e Sectie van de 2e Comp. (zie boven). Ter plaatse werd onder bevel van de luitenant uit Lochtenburg stelling genomen. Het luchtbombardement op ge noemde dorpen werd van daaruit waargenomen. In de morgen van 12 Mei werden vele vluchtelingen van de Peel Div. opge- 381 Dit was de colonne van de 9e Pantserdivisie, die bij Loon op Zand de C.-Peel Div. had gevangen genomen.

NIMH | 1953 | | pagina 399