Telefonisch contact met het Commando Zeeland leverde geen resultaat op om trent de verblijfplaats van C.-Peel Div. en van het gesprek was de conclusie, dat C.-6 G.B. naar bevind van zaken moest handelen. Deze reed over Steenbergen terug, vermeed Oudenbosch, waar volgens burgers Duitse pantserwagens zouden zijn (een juist bericht) en bereikte zijn bataljon te Hoeven. Op 13 Mei te 17.00, toen hem bleek, dat omsingeling dreigde, gaf hij bevel voor terugtocht op Antwerpen. De compagnie uit Zwarte Schaap, waarvan de C. te Beek contact met een Franse commandant had verkregen, had op diens verzoek drie punten aan de Mark, elk door een sectie doen bezetten, nl. O. van, doch nabij Zwartenberg, bij de spoorweg naar Moerdijk en nabij de samenkomst van de Mark en het Mark kanaal. In de nacht van 12 op 13 Mei bleken de Fransen echter weggetrokken en de luitenant slaagde er met veel moeite in, een van zijn secties te verzamelen. De sectie nabij Zwartenberg was verdwenen. De meest O.sectie was (ver moedelijk) in handen van de Duitsers gevallen. Na een omzwerving over Sprundel en Schijf naar Roosendaal, ontmoette de luitenant aldaar een collega van 6 G.B. en kreeg hij enig contact met de B.C., die hem een opdracht zond ter verkenning in de richting Oudenbosch. Te midden van Fransen is hij daarop in aanraking gekomen met Duitse pantser wagens en ter nauwernood langs binnenwegen ontkomen. Bij de grens tussen Schijf en Esschen kreeg hij daarop weder verband met zijn B.C., die op weg was naar Antwerpen. Van het gedeelte van het bataljon te Hoeven is een sectie zw.mitr. door de Duit sers gevangen genomen, doch met de rest en de sectie van de compagnie Zwarte Schaap bereikte de B.C. Antwerpen, echter zonder pag. en zw.mitr., die aan de Nederlands-Belgische grens door de Belgen niet waren doorgelaten. Na te Antwerpen te hebben overnacht in de luchtbalkazerne, bereikte het sterk geslonken bataljon op 14 Mei Hulst in Zeeuwsch-Vlaanderen. 6. Veiligheidsbezetting in de stelling Willemstad en 3 G.B. De stelling Willemstad ressorteerde onder de C. van Groep Spui van het Zuidfront van de Vg.Holland. Te Willemstad bevond zich op 10 Mei een veiligheidsbezetting, bestaande uit 1-1-39 R.I. en M.C.-I-39 R.I. (min twee sectiën), onder bevel van C.-1-I-39 R.I. De organisatie dezer onderdelen was nog die van twee mitr. groepen per sectie tirailleurs en twee zw.mitr. per sectie van de M.C. 384 (Zie schets/kaart Nr. 14)

NIMH | 1953 | | pagina 402