de brug bij Venlo tijdig sprong, is dit op 10 Mei te 5.00 nog uitgevoerd kunnen worden door het Peeldetachement genietroepen. Inundatiën waren gesteld: - in de omgeving van Dorplein op de rechter vleugel van Vak Weert; - in het gebied ten N. van het Noorderkanaal en ten Z.W. van Meijel; - in het voorterrein van Roggelschedijk; - ten O. van het kanaal van Deurne; - ten O. van Griendtsveen - ten O. van het Defensiekanaal in de vakken van I en 11-27 R.I. en op de grens van 111-27 R.I. en 1-13 R.I.; - in de vallei van de Raam, in het vak van 111-14 R.I. Mijnenvelden waren aangelegd: aan de Maas bij Wessem. - in het stellinggedeelte van 3 km ten N. van Mill tot nabij de samenkomst van Koordekanaal en Defensiekanaal, vlak voor de hoofdstelling; - in het stellinggedeelte van de voorm. Hazenhut tot Griendtsveen, voor het Defensiekanaal (tevens hoofdstelling); - bij Helenaveen en Heldenschedijk (ten O. van Meijel); - voor de hoofdstelling ten N.W. van Meijel; De mijnen waren voor een deel scherp gesteld en met koehekken omgeven; een gedeelte moest bij het uitvoeren van de vernielingen scherp gesteld worden, terwijl alsdan ook nog aanvulling met mijnen moest plaats hebben. Vernielingsvoorbereidingen front-zuid Er waren vernielingen (en versperringen) voorbereid op de wegen naar België en op de kunstweg Bergen op ZoomRoosendaalBredaTilburg. Daar achter waren alle bruggen over het Wilhelminakanaal ter vernieling voor bereid en daarachter de bruggen over de Maas, de Bergsche Maas en het Hollandsch Diep. Voor de uitvoering van de vernielingen op de wegen naar België hadden 3 G.B. 6 G.B. en G.B.J. vernielingsploegen ingedeeld. Voor de bruggen over het Wilhelminakanaal waren enige sectiën van 3 G.B., 6 G.B. en G.B.J. aangewezen, die onder bevel van C.-G.B.J. bleven, zodra 3 en 6 G.B. hun bestemming naar Willemstad, resp. Moerdijk zouden volgen. Het Wilhelminakanaal had een rol gespeeld in de voorbereidingen voor een eventuele terugtocht van III L.K. in N.richting, in de periode, toen dit L.K. tot taak had, de Peel-Raamstelling te verdedigen. Ter verlichting van de zware bewakingsdienst was door C.-III L.K. met goed- 22

NIMH | 1953 | | pagina 40