De S.S. V.Div. had een der S.S.Standarten afgestaan aan de 207e Div., die over Arnhem aanviel. Zij had nog de beschikking over de Standarte Grosz Deutschland en de Stan darte Germania, terwijl de Aufkl.Abt., die deel had uitgemaakt van de Gruppe Grave (aanval op het Maas-Waalkanaal), in de avond van 11 Mei over de ponton brug bij Mook weder naar de divisie was teruggezonden. Op 12 Mei in de vroege morgen rukte de 9e Pz.Div. naar het W. op. De noorde lijke colonne reed over Heeswijk, Schijndel, zuid om Vught, noord langs Oister- wijk, over Udenhout, Loon op Zand naar Moerdijk, waar in de late namiddag ver band met de parachutisten werd opgenomen. Te Loon op Zand werd in de vroege morgen C.-Peel Div. gevangen genomen. De zuidelijke colonne van de 9e Pz.Div. rukte over Best, Oirschot en Moergestel tegen Tilburg op, waar na een gevecht met de Fransen de stad werd bezet en af delingen naar het W. werden vooruitgeschoven, die nabij Rijen op weerstand stootten. De S.S. V.Div. rukte op achter de 9e Pz.Div. en overschreed de Zuid-Willems vaart bij Beek en Veghel. De S.S. Aufkl.Abt., opgerukt over Beek, St. Oedenrode, moest de zuidflank beveiligen, overschreed het Wilhelminakanaal bij Zon met Floszsacken en een 8 tons noodbrug en kreeg ten Z.W. van Eindhoven contact met de 56e Div. (van 6e Leger). De Standarte Grosz Deutschland overschreed dit kanaal bij Hoog Haghorst ten Z.O. van Moergestel en viel, in samenwerking met de Aufkl.Abt., de Fransen bij Diessen en meer zuidelijk aan, hetgeen leidde tot terugtocht der Fransen in de avond van 12 Mei. Bij het 6e Leger viel de 56e Div. eveneens aan op een zeer breed front, met het 395 De Div. moet er rekening mede houden, dat zij nog heden verder naar het W. voorwaarts moet gaan. Op beveiliging tegen de eventuele flankbedreiging uit het zuiden wordt gewezen. Met de over Tilburg, Breda op Roosendaal oprukkende 9e Pz.Div. moet verbinding worden gehouden. 3. 225e Div. heeft bevel, de opmarswegen der S.S.V.Div. van 12.0018.00 (d.i. 10.2016.20 Ned. tijd) vrij te houden. 254e en 256e Inf.Div. hebben bevel, de oorlogsbruggen en de aan- en afmarswegen naar en van deze bruggen vrij te maken. 4. Het Gen.Kdo. gaat met het Führungsstaffel2), ongeveer 13.00 (d.i. 11.20 Ned. tijd) de oorlogs- brug bij Gennep overschrijdend, voorlopig naar Uden vooruit. Het houdt radioverbinding met de S.S.V.Div., die zich minstens elke 2 uur moet melden. Een divisie legerreserve, die in het vak van het A.K. volgde. 2) De gevechtsstaf.

NIMH | 1953 | | pagina 413