Te 21.00 ontving majoor Michon opdracht, zich naar Bergen op Zoom te be geven en het bevel over 12e G.R.D.I. over te nemen. Hij kwam te 22.00 in Bergen op Zoom, met zich voerende een peloton van 7 pantserauto's, een peloton motorrijders van 6e R.C. en enige mannen van 4e R.D.P. Intussen hadden de beide regimenten van 25e D.I.M. stelling genomen tussen Minderhout en Achterbroek. Het derde regiment van deze divisie, 92 R.I., dat nog west van Antwerpen was, werd per auto aangevoerd naar de omgeving van Eekeren en Kapelle (ten N. van Antwerpen), ten einde stelling te nemen west van Achterbroek. Een bataljon van dit regiment zou komen bij Achterbroek, een ten Z.O. van Huijbergen en een bij Hoogerheide, het laatste ter beschikking van kolonel de Beauchesne. Deze ontving voor 14 Mei de opdracht, met zijn Groupement en het He Bataljon van 92 R.I. de lijn HuijbergenBergen op Zoom vast te houden. Hij gaf opdracht aan majoor Michon, met de 12e G.R.D.I. en de overige te zijner beschikking staande troepen Bergen op Zoom als steunpunt in te richten, terwijl luitenant-kolonel d'Astafort opdracht kreeg, Huijbergen als steunpunt in te richten met 2e en 27e G.R.D.I. en zich naar het O. en N. te beveiligen. Een Nederlands bataljon, waarvan de cp. zich te Korteven bevond, moest in de bossen de verbinding tussen deze beide steunpunten verzekeren1). Het lie Bataljon van 92 R.I. moest te Korteven een steunpunt inrichten. Het eskadron vechtwagens Hotchkiss van 5e G.R.D.I. (van Gr. Lestoquoi), eveneens beschikbaar gesteld, moest gereed staan, om in de richting van vliegveld Woensdrecht de infanterie te kunnen ondersteunen. Kolonel de Beauchesne verplaatste op 14 Mei te 3.00 zijn cp. van Korteven naar het fort Stabroek, waarmede de afstand tot zijn Groep tot 20 a 25 km werd vergroot. Majoor Michon richtte met zijn zwakke troep de N,0. en Z. uitgangen van Bergen op Zoom tot steunpunten in, waartoe hij 13 Mei 23.00 te Bergen op Zoom zijn bevelen gaf2). Zijn troep telde 200 man, verdeeld over 7 pantserwagens (met 7 kanonnen van 2,5 cm), een groep van 2,5 cm kanonnen en twee peletons zw.mitr., een Esk. motor rijders (in feite op terreinauto's vervoerd) en een Esk. zw. mitr. en inf. geschut. De 2e G.R.D.I. vertrok 13 Mei 21.20 uit Roosendaal, kwam 14 Mei 2.20 te Huijbergen aan en richtte zich ter verdediging in. 405 1) Het betrof hier het detachement van C.-27 R.I., versterkt met het det. Isaacs, een heterogene verzameling van officieren en mannen. 2) Kapitein Isaacs was Bergen op Zoom gepasseerd, vóórdat deze bevelen werden gegeven. Zijn groepen waren reeds doorgezonden.

NIMH | 1953 | | pagina 423