kazerne, door de zorg van restaurant Atlantic werden gevoed en zo spoedig moge lijk werden doorgezonden naar Zeeuwsch-Vlaanderen in gelijksoortige colonnes, nl. te voet, per rijwiel en gemotoriseerd. De laatsten werden op Aardenburg ge dirigeerd, de colonnes te voet en per rijwiel op Hulst. Op 13 Mei te 14.15 kwam te Antwerpen C.-20 R.A. aan, die daarna doortrok naar Zeeuwsch-Vlaanderen en aldaar het bevel over de troepen van de Peel Div. op zich heeft genomen. Aankomst en doorzending van Nederlandse militairen had te Antwerpen nog plaats tot 15 Mei. Degenen, die 's nachts niet konden worden doorgezonden, overnachtten in de kazerne, terwijl verschillende officieren in hotels werden onder gebracht. Daar Antwerpen regelmatig aan luchtbombardementen bloot stond, werden de kelders van de kazerne als legeringsruimte benut. Toen op 15 Mei te 14.00 de capitulatie van het Nederlandse leger, behalve in Zeeland, werd vernomen, werd door het Belgische opperbevel bepaald, dat alle Nederlandse militairen op de rechter Scheldeoever moesten worden ontwapend en geïnterneerd, doch de militaire commandant gaf een vrijgeleide, om de nog op de rechter Scheldeoever aanwezige Nederlanders nog vóór een vastgesteld tijdstip naar de linker oever te verplaatsen. Na vorenstaand algemeen overzicht volgens thans de lotgevallen van de ver schillende troepen, aansluitende aan het reeds in Hoofdstuk IV en onder a van dit Hoofdstuk medegedeelde. Niet tot de Peel div. behorende troepen Uit dit Hoofdstuk bleek, dat: - IV-2 Lv. R. en de bewakingstroepen op het vliegveld Gilze-Rijen op 10 Mei zijn verplaatst naar het vliegveld Haamstede; - 3e Wegcomp. van het Bat. spoorwegtroepen en het detachement ontruimen spoor wegplaatsen Tilburg op 11 en 12 Mei naar Zuid-Beveland zijn vertrokken; - Luchtwachtgroepen 's-Hertogenbosch en Breda resp. op 12 en 13 Mei naar Antwerpen zijn getrokken; - Ie Divisie Kon. marechaussee in de morgen van 12 Mei naar Antwerpen en vandaar in de nacht van 12/13 Mei naar Zeeuwsch-Vlaanderen trok; - Bewakingsdetachement vliegveld Woensdrecht, versterkt met een klein deta chement, op 13 Mei te 4.00 naar Antwerpen is vertrokken; - het nadetachement van Vie Depot. inf. (met een luitenant van III Dep.B.A.) op 13 Mei naar Antwerpen is gegaan; - 6 G.B. op 13 Mei te 17.00 naar Antwerpen is teruggetrokken, met uitzondering van enkele groepen, die zijn gevangen genomen en een sectie, die op 12 Mei over Drimmelen naar Keizersveer was uitgeweken; - 1 en M.C.-I-39 R.I., vormende de veiligheidsbezetting van de stelling Wil- 416

NIMH | 1953 | | pagina 434