lemstad, voor een gedeelte door de Duitsers is gevangen genomen, voor een klein deel op Numansdorp uitweek en voor een deel met de Fransen samen werkte, welk laatste deel daarna onder C.-27 R.I. werd ingedeeld aan de Huijbergsche Baan en op 14 Mei gedeeltelijk naar Walcheren, gedeeltelijk naar Antwerpen uitweek, gedeeltelijk werd gevangen genomen. De tot de Peel divisie behorende, niet bij de vakken ingedeelde troepen. Voor C.- en Staf-Peel Div., zie hiervoor. C.-20 R. A. is in de avond van 11 Mei met zijn staf vertrokken naar Princenhage, doch door een luchtbombardement werd de staf uit elkaar geslagen. Een deel, onder bevel van twee kornets en een ander deel, onder bevel van een luitenant, zijn via Princenhage, Wouw en Antwerpen in Zeeuwsch-Vlaanderen aangekomen, waar zij tijdelijk weer bij C.-20 R.A. aansloten, doch later met 11-20 R.A. vertrokken. C.-20 R.A. zelf is met zijn luitenant-adjudant aanvankelijk in het hotel Bosch hek te Breda geweest, waar hij nog voor onderdak van troepen heeft gezorgd. Daarna is hij naar Princenhage gegaan, waar hij met zijn door het bombarde ment geschokte adjudant enige tijd in een boerderij heeft vertoefd, om vervol gens alleen naar Antwerpen door te trekken, waarheen ook de verplegingsofficier zich heeft begeven. De 2e Sectie van de Hie Verbandplaatsafdeling is op 11 Mei teruggetrokken op Etten en heeft daar nog een hoofdverbandplaats ingericht. Daarna is zij in Breda geweest, om vervolgens, met medeneming van de daar aanwezige chirurgische ploeg, over Roosendaal naar Bergen op Zoom te gaan, vanwaar zij op Middelburg is gedirigeerd. Voor G.B.J. zie Hoofdstuk IV, onder i. De B.C. moest op 12 Mei, tengevolge van een kwetsuur, bij Rijen opgedaan, naar een ziekenhuis te Breda worden vervoerd. Van zijn staf kwam de luitenant adjudant in de Vg.Holland, te zamen met C.-Vak Erp, terwijl de twee luite nants, die de majoor naar Breda hadden gebracht, werden gevangen genomen, resp. bij Moerdijk en Bergen op Zoom. Van de le en 2e Comp., die incompleet, doch met een sectie zw.mitr. en een sectie pag. bij Dongewijk in stelling waren gekomen, trok C.-2e Comp. met 20 man in de morgen van 12 Mei van Breda naar de Vg.Holland, terwijl C.-le Comp. met personeel van de beide compagnieën, enige stukken zw.mitr. en 2 stukken pag. over Rijsbergen naar Antwerpen trok. De 3e Comp., op 10 Mei naar de Peel-Raamstelling gezonden, kwam terecht bij 111-14 R.I. en deelde het lot daarvan, nl. een deel werd gevangen genomen, een deel week naar de Vg.Holland uit. 417

NIMH | 1953 | | pagina 435