De 4e Comp. was op 12 Mei, zonder de C.C., zeer vroeg uit Goirle naar het W. teruggetrokken en kwam voor het grootste deel in Antwerpen terecht. De oudste luitenant kwam terecht bij het detachement onder C.-27 R.I. en is later gevangen genomen in een boerderij. 4-K.Md. is op 12 Mei 0.00 van Breda over Princenhage naar Antwerpen gereden en vandaar naar Hulst in Zeeuwsch-Vlaanderen. Van 15 en 16 C.Pn. is slechts weinig bekend. 16 C.Pn. is, nadat de vernielingen in verschillende stroken waren uitgevoerd, verzameld te Tilburg; vandaar is zij naar Breda gereden, waar de troep uit elkaar geraakte. De C.C. trok 11 Mei met een deel naar Oosterhout (20.00), trof daar in de morgen van 12 Mei eerst C.-15 C.Pn. met een aantal mannen en vervolgens C.-Vak Erp, met wie de beide kapiteins met hun troep over Keizersveer naar de Vg.Holland reden. Delen van deze compagnieën zijn in Middelburg, andere in Antwerpen terecht gekomen. De troepen der Peel Div., ingedeeld in de Vakken Vak Schaijk (zie Hoofdstuk IV sub d). De Vak C., II-29 R.I. (waarbij C. en det. 3e Comp. van 1-6 R.I.) en een belang rijk deel van 111-14 R.I. trokken in de morgen van 12 Mei door de Langstraat en over Keizersveer naar de Vg.Holland. Van 111-14 R.I. zijn de twee officieren van gezondheid naar Middelburg terug getrokken. Van 1-3 R.I. kwamen een kapitein, twee luitenants, een sectie mitrailleurs en enige stukken zw.mitr., na met 2 R.H.M. verplaatst te zijn, in de Vg.Holland aan, terwijl Cn.-le en 3e Comp. met 50 man naar Walcheren trokken. Van 1-6 R.I. kwam de verplegingsofficier met de keukentrein via Bergen op Zoom en daarna per schip in Middelburg aan, waar de levensmiddelentrein over land was aangekomen; C.-M.C. is met enig personeel in Zeeuwsch-Vlaanderen terecht gekomen. Van twee sectiën van 6 C.Pn. onder bevel van een cadetvaandrig, is een sectie ten N. van de Maas bij 6 C.Pn. aangesloten. De vaandrig met de andere sectie is over Vught, Tilburg, Breda en Bergen op Zoom naar Middelburg teruggetrokken, waar eveneens aankwam de hoofdopzichter van fortificatiën uit 's-Hertogenbosch met enig personeel. 111-20 R.A. is op 12 Mei via Steenbergen en St. Philipsland op Schouwen- Duiveland aangekomen. Vak Erp. (Zie Hoofdstuk IV sub e). De Vak C. is 12 Mei over Keizersveer naar de Vg.Holland uitgeweken, doch zijn staf, die hij was kwijtgeraakt, is eerst te Huijbergen, daarna via Antwerpen in Zeeuwsch-Vlaanderen terecht gekomen. 418

NIMH | 1953 | | pagina 436