Op 12 Mei trok hij met een detachement van onbekende sterkte in de richting Roosendaal, doch werd door de bekende oorzaken van die route afgeleid en be reikte Antwerpen over Wuustwezel, vanwaar hij dezelfde avond nog met een colonne wielrijders naar Hulst vertrok. Nog een vijftal luitenants van 1-13 R.I. zijn in Zeeuwsch-Vlaanderen terecht gekomen. De C. van de sectie der 13 Bt. 6 veld is met een deel van zijn sectie met de voor wagens op weg gegaan naar Tilburg en vond bij Moergestel een voorwagen van de linker sectie der Bt. en cadavers van paarden. Hij bereikte Tilburg met drie voor wagens en een munitiewagen, doch kwam voorbij Tilburg in het luchtbombarde ment, waarbij hij al zijn mannen kwijtraakte. Te Breda kwam hij met 3 opgevangen mannen op een pag.trekker terecht en reed naar Roosendaal, waar hij van C.-I-41 R.I. opdracht kreeg, door te gaan naar Bergen op Zoom. Na in deze plaats te hebben geholpen aan het ordenen en wegzenden van troepen, trok hij 12 Mei met 12 man man van de 13 Bt. 6 veld naar Middelburg, waar zijn personeel aangroeide tot 20 man. 11-17 R.I. (Zie blz. 308 e.v.) Van dit bataljon waren aan de Zuid-Willemsvaart bij de le Comp. een luitenant, een sergeant, een korporaal en drie soldaten gesneuveld, terwijl de C. van die compagnie met 75 man was gevangen genomen. De B.C. en het gros der 2e, 3e en Mitr.Comp. waren te St.Oedenrode aange komen en de C. der 3e Comp., die over rijwielen beschikte, werd belast met het aan de Dommel dekken van de terugtocht. Hij vertrok een uur later dan het bataljon, doch haalde dit bij Best in; een sectie was echter door een vergissing over Boxtel ge reden. Het bataljon geraakte tijdens de mars te Best onder luchtaanvallen, zodat het uit elkaar werd geslagen. De luitenant-adjudant verzorgde gewonden en ge raakte daardoor gescheiden van de anderen. De B.C. en C.-2e Comp. wisten bij Best een 100-tal mannen te verzamelen, die zij in een hotel te Tilburg hebben gevoed; zij kwamen op 12 Mei te 2.30 te Rijen aan, waar rust werd gehouden en waar te 6.00 ook C.-3e Comp. werd aan getroffen. C.-3e Comp. had na de luchtaanval te Best een luitenant van de le Comp. ge vonden, waarmede hij naar Oisterwijk was gereden, waar zij bij kennissen tot 23.30 op hun verhaal waren gekomen. Zij bereikten Tilburg, toen de bruggen waren op geblazen, doch slaagden er in, een overgang te vinden en 1.30 te Rijen aan te komen waar bij de pastoor werd overnacht. Te 6.00 gewekt, ontmoetten zij de B.C., C.-2e Comp. en vele soldaten van de 3e Comp. Gezamenlijk toog men op pad in de richting van Breda, doch voor Breda geraakten zij weder uit elkaar, om echter te Princenhage weder bij elkaar te komen. Daarna is de B.C. achtergebleven door 421

NIMH | 1953 | | pagina 439