Hij laadde zijn personeel en zoveel mogelijk rijwielen op auto's en reed eerst naar Tilburg, waar hij zich bij C.-20 R.A. wilde melden, doch geen bevelen kreeg. Hij reed daarop naar Breda, waar het hem niet gelukte, de daarheen reeds voor uitgereden R.C. te pakken te krijgen en waar hij zijn troep opstelde in het Mast- bosch. Op 12 Mei trok hij, met achterlating van de auto's, te voet naar Hoog straten. Na het invallen van de duisternis haalde hij echter met enige chauffeurs de auto's weer op en reed daarmede naar Antwerpen en Zeeuwsch-Vlaanderen. Vak Bakel (zie Hoofdstuk IV sub. f). De lotgevallen van de Vak C., totdat deze op 14 Mei Middelburg bereikte, zijn reeds beschreven. De regimentsarts was te St. Oedenrode bezig een hulpverbandplaats in te richten, toen de berichten over de doorbraak der Duitsers bij Veghel binnen kwamen. Hij heeft zich daarop met een officier van gezondheid en zijn personeel begeven naar Tilburg, doch, noch de chef van de Verbandplaatsafdeling, noch C.- Peel Div. vindende, trok hij door naar Breda. Onderweg kwam hij onder luchtaan vallen, raakte zijn personeel kwijt, doch kon een deel in Breda weder verzamelen. Daar er in Breda geen werk was, trok hij naar Roosendaal, doch bij Etten werd deze groep gebombardeerd en uit elkaar geslagen, zodat de regimentsarts in een auto met de veldprediker van St.-27 R.I., een officier van gezondheid van II- 27 R.I. en de chauffeur het ziekenhuis te Roosendaal bereikte. Aldaar ver leenden zij aan de burgerchirurg hulp bij de behandeling van de vele gewonden, die werden binnen gebracht. Op 13 Mei vertrok de regimentsarts met zijn metgezellen naar Bergen op Zoom, waar op 14 Mei zich bij hen aansloten de tweede bataljonsarts met het geneeskundig personeel van 11-27 R.I. en een officier van gezondheid van een ander onderdeel. Op 15 Mei, toen de Duitsers voor Bergen op Zoom stonden, bevonden zich in het hospitaal vele Nederlandse, Franse en Duitse gewonden, in verband waar mede de officier van gezondheid aldaar bleef. Op 16 Mei werden de gewonden geëvacueerd naar Roosendaal en de officieren van gezondheid door de Duitsers gedirigeerd naar Breda, vanwaar hij naar huis werd gezonden. In Hoofdstuk IV zijn de lotgevallen van I, II, 111-27 R.I., det.-III-26 R.I., 1-41 R.I., 5-K.R.A. en Peeldet.genietroepen reeds geschetst tot Tilburg. Daaruit bleek, dat Tilburg werd bereikt, gemengd met onderdelen van Vak Erp, door 1-27 R.I. over Eindhoven en Best, door 11-27 R.I. (min 1) en door 111-27 R.I. (min 1) over St. Oedenrode en Best, door det.-III-26 R.I. over St. Oedenrode en Boxtel, door 1-41 R.I. (gedeeltelijk) over Best en Oirschot, door 5-K.R.A. over St. Oedenrode en Best, door Peeldet. genietroepen over St. Oedenrode en Best. 424

NIMH | 1953 | | pagina 442