Vg.Holland getrokken. Het lot van C.-2e Comp. is niet bekend. C.-3e Comp. is gevangen genomen bij Oirschot en C.-M.C. is met de B.C. van Roosendaal over Bergen op Zoom naar Middelburg getrokken. II-27 R.I. (zie blz. 324 e.v.) Dit bataljon was door het te vroeg springen van de bruggen over het Wilhelmina- kanaal uit elkaar geraakt, de le Comp. werd op 12 Mei te St. Oedenrode door de Duitsers gevangen genomen, C.-2e Comp. was het contact met zijn compagnie kwijt geraakt en C.-M.C. was met 5-K.R.A. naar Tilburg gereden. De B.C. was te Best te 21.00 bezig, het bataljon te verzamelen, toen hij verrast werd door Duitse pantserwagens, waardoor het verzamelde personeel uit elkaar werd geslagen. Hij werd met een luitenant, twee vaandrigs en 15 man op 12 Mei te Haaren gevangen genomen. C.-2e Comp. is over Bergen op Zoom op 13 Mei te Middelburg aangekomen, waar hij delen van het bataljon terugvond. Wat er van de 3e Comp. (waarvan de C.C. in het hospitaal te Breda was) is te recht gekomen, is niet bekend; vermoedelijk is een deel te Middelburg, een ander deel in Antwerpen terecht gekomen. C.-M.C. is te Tilburg door de R.C. belast met het brengen van de treinvoertui- gen naar Roosendaal, doch deze colonne werd door het luchtbombardement tus sen Tilburg en Rijen uit elkaar geslagen. De kapitein bereikte met C.-5-K.R.A. Antwerpen; zijn compagnie is vermoedelijk te Middelburg en te Antwerpen te recht gekomen. III-27 R.I. en 5-K.R.A. (zie blz. 327 e.v.). Dit bataljon was, zonder de le Comp., druppelsgewijze en vermengd met delen van 1-13 R.I. (van Vak Erp) te Neinsel aangekomen, terwijl 5-K.R.A. de terugtocht had gedekt; de le Comp. werd op 12 Mei bij St. Oedenrode gevangen genomen. De res.-kapitein-B.C. had na het bevel van zijn R.C., om op Tilburg terug te trekken, aan de Cn. der 2e, 3e Comp. en M.C., waarmede hij contact kreeg, bevel gegeven voor de terugtocht langs de landweg naar Best, waarbij de troep in rijwiel- groepen werd verplaatst en ook delen van andere bataljons waren ingedeeld. De bataljonsarts had opdracht ontvangen, in Tilburg autobussen te vorderen, waar aan hij heeft kunnen voldoen. Nadat op de weg van Best naar Tilburg de verschillende groepen waren ge bombardeerd, was de B.C. te Tilburg aangekomen met een groep van 250 man, waar hij opdracht van zijn R.C. ontving, het personeel van 27 R.I. te verzamelen in het bosperceel bij halte Seppe. Na veel omzwervingen slaagde hij er in, met de Cn. der 2e en 3e Comp. en een aantal mannen op 12 Mei bij zijn R.C. te Seppe aan te sluiten. Hij bleef onder 427

NIMH | 1953 | | pagina 445