Detachement 111-26 R.I. (zie biz. 330). Van dit detachement kwam, zoals reeds is geschetst, de B.C. met een deel van het detachement na een tocht over Haren te Tilburg aan en op weg naar Roosendaal raakte de B.C. zijn troep kwijt. Hij sloot te Seppe bij de R.C. aan en voerde op 13 Mei het bevel over een vak aan de Huijbergsche Baan, waarna hij naar Ant werpen trok. Zijn detachement is in verschillende delen in Middelburg terecht gekomen. Peeldetachement genietroepen (zie blz. 331) Dit detachement trok, na te Tilburg te zijn verzameld, door naar Rijen, doch onder het luchtbombardement werden een luitenant en een soldaat gedood. De C. bereidde tussen Tilburg en Rijen met een klein deel verhakkingen voor, die op 12 Mei 8.00 in opdracht van de Fransen werden gesteld. Het overige deel van het detachement, naar Rijen gezonden, had dit reeds verlaten, toen de C. met zijn mannen terugtrok en is gedeeltelijk over Antwerpen en Zeeuwsch- Vlaanderen, gedeeltelijk over Bergen op Zoom naar Walcheren getrokken, waar ook de detachementscommandant zelf op 13 Mei aankwam. Van dit detachement zijn 21 man in de Vg.Holland terecht gekomen. Vak Asten (zie blz. 335 e.v.) De Vak C. is, zoals hiervoor werd medegedeeld, van Bergen op Zoom op 12 Mei naar Middelburg getrokken en trad verder als wd. C.-Peel Div. op. De zwerftochten van het He en IIIe Bataljon, die geen bevel voor terugtocht ontvangen hebben, op verschillende plaatsen in het terrein zijn gebleven tot de capitulatie, alsmede de gevangenneming van verschillende onderdelen, werden reeds beschreven. Van dit Vak zijn slechts enkele kleine groepen nog aangesloten bij andere Nederlandse troepen, nl. C.-3-II-30 R.I., die na een zwerftocht door Noord- Brabant op 14 Mei, via Overflakkee in de Vg.Holland aankwam en een sectie pag. van 11-30 R.I., die in Zeeuwsch-Vlaanderen is terecht gekomen. De gemotoriseerde treinen zijn door een misverstand van Bergen op Zoom naar Zeeuwsch-Vlaanderen gereden, doch vandaar nog naar Middelburg gebracht. Vak Weert (zie blz. 350 e.v.) Uit dit Vak zijn slechts enkele groepen ontkomen aan de omsingeling, waarin men zich bevond. C.-3e Comp. en de verplegingsofficier van 11-41 R.I. bereikten op 14 Mei per rijwiel 's-Gravenhage. C.-4 G.B. bereikte op 16 Mei met zijn luitenant-adjudant de omgeving van Rijen, waar hij de capitulatie vernam. 429

NIMH | 1953 | | pagina 447