bereikte Horn; de luitenant werd gewond en een gedeelte van de groep werd ge vangen genomen. Vervolgens rolde de vijand de bezetting op tot en met G.17, doch de vaandrig, die de meest zuidelijke sectie commandeerde, trok daarmede naar Beegden, naar C.-2e Comp. De cp. van C.-1-17 G.B. werd te 9.00 door een stoottroep overvallen en de C.C. gevangen genomen. Uit het dagboek van de C. der 19e Duitse Divisie blijkt, dat de D.C. te 7.00 bij de brug kwam en dat de voorste afdelingen bezig waren, de vijandelijke stellingen te verkennen en met zware wapenen onder vuur te nemen, om de gewelddadige rivierovergang voor te bereiden. De D.C. verkende ook persoonlijk en wees de artilleriecommandant doelen aan. De verkenning wees uit, dat verrassende over gang zonder artilleriesteun niet mogelijk was, daar de tegenpartij zich in het terrein had ingegraven en zeer goede veldversterkingen had gebouwd. Buitengewoon onaangenaam waren de flankerende mitrailleurs uit nauwelijks herkenbare bunkers, die verder achterwaarts in het weide-landschap goed ge maskeerd lagen. Bij de eerste overgang waren reeds enige Floszsacken vernietigd. Toen de D.C. later te 9.00 (7.20 Ned. tijd) opnieuw bij de overgangsplaats te Roermond kwam, waren enige patrouilles, door vuur van zware infanterie-wapenen ondersteund, over de rivier gekomen, zonder verder te kunnen komen. Daarop werd aan de artillerie aangewezen, waar vuurconcentraties moesten worden gelegd. Nadat het vuur was afgegeven, werd de overgang mogelijk. Te 9.30 (7.50 Ned. tijd) was de weerstand gebroken en rukten de voorste troepen naar Horn op, waar nog slechts geringe weerstand werd ondervonden. Uit het vorenstaande volgt, dat deze zeer ijle verdediging, die op het aanvalspunt nauwelijks een halve compagnie bedroeg, gedurende ruim vier uur tegen de Duitse aanval stand heeft gehouden, die werd uitgevoerd door een regiment infanterie, gesteund door artillerie. De aanval in het vak der 3e comp. bij Wessem De compagnie was opgesteld, zoals hieronder is aangegeven. 52 Sectie C Kazematten Bewapening Dpl.sergeant Vaandrig Sergeant-majoor Res. Ie luitenant Res. Ie luitenant S.6 B.5 B.4, B.2 S.3, S.l G.203, G.204 G.202, G.201, G.15 G.16, G.l 1 lt.mitr. 1 zw.mitr. 2 zw.mitr. 2 lt.mitr. 2 lt.mitr. 3 lt.mitr. 2 lt.mitr.

NIMH | 1953 | | pagina 70