3-17 G.B. heeft zich goed geweerd. Er was weerstand geboden van 6.30 tot ongeveer 10.00, terwijl daarnaast de niet aangevallen sectiën intact waren. Van de totale sterkte ad 170 man waren 8 man gesneuveld en minstens 8 man gewond, waarvan 2 later aan de wonden zijn overleden. Van de 10 lt. en 3 zw.mitr. werden 4 lt. en 2 zw. door de vijand buiten gevecht gesteld en één beschadigd. Alle overige wapens zijn door de eigen troepen vernield. De bevolking te Wessem, die niet was geëvacueerd, heeft in spanning het ge vecht doorleefd. Slechts een vrouw te Pol werd dodelijk gewond en een jongen te Wessem gewond. Te Wessem werden vier huizen, te Pol één huis zwaar bescha digd; enige huizen werden licht beschadigd. 2-17 G.B. Deze compagnie was opgesteld, zoals hieronder is aangegeven: Opgemerkt zij, dat de Nrs. 1 t/m 6 zowel ten Z. als ten N. van het kanaal van Wessem naar Nederweert voorkwamen. De cp. van de C.C. bevond zich te Beegden. De zw.mitr. stonden niet onder bevel van de Cn. der tirailleursectiën, in wier vak zij zich bevonden. Zoals uit het begin der beschrijving van dit bataljon is gebleken, was de C. van deze compagnie door de B.C. met een opdracht op de O.-Maasoever belast, waar bij hij werd gevangen genomen. Uit de cp. van de B.C. had hij nog bevel gegeven, handgranaten te doen verzamelen, die te middernacht door de officier van materieel werden gehaald. Deze heeft toen tevens medegedeeld, wat de ontploffingen op de O.-Maasoever betekenden. Het bericht voor volledige strijdvaardigheid, ingaande 3.00 was ontvangen en door de sergeant toegevoegd doorgegeven aan de sectie Cn. De oudste luite nant had echter geen bericht gekregen, dat de C.C. niet aanwezig was. Hij vernam dit eerst te 5.30 en maakte toen een ronde door de compagnie De sergeant toe gevoegd had reeds eerder per auto de cp. van de B.C. bezocht en gevraagd, of de vernielingen mochten worden uitgevoerd, doch (volgens zijn verslag) werd dit door de B.C. aan het initiatief van de C.C. overgelaten. In hoeverre nadere bevelen zijn gekomen, blijkt niet uit de gevechtsberichten, 63 Sectie C Kazematten en s.p.o. Bewapening Sergeant-majoor S.75, B.2, S.205, S.3 4 It.mitr. Res. Ie luitenant S.4, G.5, G.7, S.8 4 It.mitr. Sergeant B.6, G.10, G.ll, G.12 4 zw.mitr. Res. Ie luitenant G.9, S.13, G.14, S.79 4 It.mitr.

NIMH | 1953 | | pagina 81