WessemNederweert bereikt, waar via de slechts beschadigde brug bij Panheel de grote weg naar het Z.W. kon worden bereikt. Nog in de namiddag werd overgegaan tot verkenning van de Belgische opstel lingen in de omgeving van Kinroy (zie schets/kaart Nr. 1) door II/I.R. 59, over gegaan bij Buggenum en II/I.R. 74, overgegaan bij Roermond. De scheidingslijn met de 14e Div., die bij Wessem en meer Z. aanviel, liep langs de Roer tot St. Odiliënberg, vandaar naar de Maas bij Linne, langs Wessem (14) en Thorn (14) naar het Z.W. Ook deze divisie boog na de Maasovergang naar het Z.W. af tegen het Schelde- Maaskanaal. c. HET MAASVAK VAN 111-41 R.I. (VAK ASTEN) Ten N. van 17 G.B. verdedigde 111-41 R.I. de Maas van pl.80.3 tot pl.96, in het N. aangeleund aan 2 G.B. Van zuid naar noord waren opgesteld: le Comp., versterkt met 6 zw.mitr., 2 stukken 5,5 cm in rivierkazematten en het detachement politietroepen te Buggenum, van pl.80.3 tot pl.87 in 17 kazematten, waarvan 2 rivierkazematten.; cp. van de C.C. te Haelen. 2e Comp., versterkt met 2 zw.mitr. en een stuk pag., van pl.87 tot pl.91.5 in 14 kazematten; cp. van de C.C. te Neer. 3e Comp., versterkt met 4 zw.mitr., 2 stukken pag. en 1 stuk 8 st., van pl.91.5 tot 96 in 16 kazematten; cp. van de C.C. te Kessel. De cp. van de B.C. bevond zich te Neer. Deze was telefonisch verbonden met de C.Cn. en de C. van het detachement ten O. van de Maas. Dit detachement, onder bevel van een res. 2e luitenant, met cp. te Swalmen, bestond uit de grens wachten Swalmen en Offenbeek en de vernielings- en versperringsploegen bij de verhakkingen 1411 en 1412, de aspergeversperringen 1409 en 1410 en bij een ver sperring te Reuver. De taak van het detachement was waarschuwen en de hindernissen stellen, waarna het op nader te bepalen plaats en tijdstip over de Maas terug moest gaan, terwijl in beginsel de C. zou achterblijven, om berichten te zenden. Aangezien de grenswachten ver uit elkaar lagen, was overrompeling waarschijnlijk; daarom was veelvuldig beoefend, dat de niet op patrouille zijnde mannen in een kring om de wachten zouden postvatten. Aan de Maas waren ter vernieling voorbereid en bewaakt door politietroepen de 68 (Zie schets/kaart Nr. 3)

NIMH | 1953 | | pagina 86