dat de Duitsers oprukten. Dit werd aan de B.C. en de versperringsploegen te Swalmen en Reuver doorgegeven, waarna de hindernissen werden gesteld. De grenswacht Swalmen kreeg opdracht, terug te gaan naar Swalmen. Bij telefonische navraag aan de cp. van de B.C., waar de overzetboten lagen, bleek de B.C. niet op de cp. aanwezig te zijn en een vaandrig aldaar wist van niets. Een ordonnans, die aan de rivier het sein voor grensoverschrijding (3 rode seinpatronen) was gaan afgeven, berichtte bij terugkomst, dat men niet meer over de rivier kon. De luitenant had nog net vastgesteld, dat de grenswacht te Offenbeek nog aan wezig was, doch juist door de Duitsers werd omsingeld, toen hij met zijn detache ment eveneens werd gevangen genomen. De C. van de wacht te Offenbeek heeft eveneens nog het alarmsein kunnen geven; de telefoonverbinding was toen reeds defect. De overval van de brug bij Buggenum en de daarop gevolgde aanval De le Compagnie was als volgt opgesteld: Bij de C.C. te Haelen bevond zich de vaandrig, C. der zw.mitr. in het vak. De cp. van de kapitein was telefonisch verbonden met de C. van de 2e Sectie, die het complex bij de stuw commandeerde, met de C. der le Sectie bij de brug en de C. der politietroepen in het wachtgebouw bij de brug. Het detachement politietroepen bij de dubbele spoorbrug was sterk 2 onder officieren en 20 korporaals. Te 3.00 stonden drie korporaals als wacht op het oosteinde van de brug. Aldaar bevond zich een tweedelige stalen deur, waarmede de brug kon worden afgesloten, alsmede een afsluitbaar stalen hek op de spoorbaan. Een wachthuisje was tele fonisch verbonden met de C. van het detachement, die zich in een wachthuis op de W.oever bevond. Beide wachthuizen stonden boven op de 10 m hoge spoordijk. 71 Sectie Nr. Commandant Kazematten Bewapening 2 Res. le luitenant S.32, S.31, S.29, S.28, 4 lt.mitr. S.27, B.30 2 zw.mitr. 1 Res. le luitenant B.36, B.37 3 lt.mitr. Ptr. Sergeant Ptr. 2 rivierkazematten 2 stukken pag. van 5,5 cm 2 zw.mitr. Zw.mitr. Dpi. sergeant B.33, G.34 2 zw.mitr. 3 Dpi. sergeant B.35, S.46, G.45 3 lt.mitr. 4 Dpi. sergeant G.38, G.39 2 lt.mitr.

NIMH | 1953 | | pagina 89