Over de overvalpatrouille is niets vermeld. Vermoedelijk was C. de Oberleutnant Simon. De aanval in het vak der 2e Compagnie bij Neer De 2e Compagnie was als volgt opgesteld: De scheidingslijn met de 3e Comp. lag ten N. van het afwateringskanaal, waar de kazemat B.55 was gebouwd. Een stuk pag., onder bevel van een vaandrig, stond opgesteld bij het voetveer bij Hanssum. De cp. van de C.C. was gevestigd te Neer. Bij deze compagnie verschenen te ongeveer 5.30 bij het voetveer Duitse pa trouilles, die door vuur werden verdreven. Te ongeveer 7.00 opende artillerie het vuur, vnl. op het veerhuis en omgeving, waardoor de telefoonverbindingen van de C.C. naar de B.C. en naar het veerhuis werden verbroken. Het artillerie- en mortiervuur kwam uit het bedekte terrein bij Rijkel en van de Donderberg en lag goed. Het pag. heeft een 12-tal schoten afgegeven, doch kwam zelf onder vuur. Achtereenvolgens werden de lt.-mitrs. van S.53, G.47, G.48 en G.50 buiten gevecht gesteld, waarbij een man van G.50 werd gewond. De C. van het pag. kreeg zoveel vuur, dat hij omstreeks 9.00 terug trok naar de C.C. De Duitsers hadden aldus, zonder hun infanterie bloot te stellen, de kazematten, die het riviergedeelte ten Z. van de zandafgraving bestreken, uitgeschakeld en konden aldaar zonder ernstige tegenstand de rivier overschrijden. Uit de omgeving van het veerhuis is dit niet waargenomen. De C.C. zelf begaf zich naar de B.C., waar zich toevallig ook de C. der le Comp. met zijn commandogroep kwam melden, die mededeelde, dat de verdediging bij Buggenum ineenstortte. Terwijl C.-2e Comp. het teruggaan van het pag. en het vernielen van mitrailleurs meldde, kwamen burgers mededelen, dat de Duitsers reeds in Neer waren en naar het Z.O. trokken. De B.C. besloot hierop, zijn cp. 3 km naar het W. in de richting Roggel te ver plaatsen en C.-le Comp. (Comp. Buggenum) kreeg opdracht, met zijn Co.groep, 81 Sectie Nr. Commandant Kazematten Bewapening 2 Res. le luitenant G.40, G.41, S.42 3 lt.mitr. 4 Res. le luitenant S.44, S.53, G.48 3 lt.mitr. 3 Res. 2e luitenant G.47, G. 49, G.50 3 lt.mitr. 1 Dpi. sergeant B.51, G.52, B.55 3 lt.mitr. zw.mitr. Vaandrig G.43, G.54 2 zw.mitr.

NIMH | 1953 | | pagina 99