Deze sectie had twee gewonden, terwijl een sergeant en een soldaat tijdelijk in gevangenschap geraakten. 3-14 Dep.Bat., waarvan de twee zware mitrailleurs, in stelling zuid van Vreden- oord, oost van de Postenkade, aanvankelijk vuur brachten op landgoed Leeuwen- bergh, totdat de Duitsers daaruit waren verdreven, waarna van stelling werd ver anderd en de Johannahoeve onder vuur werd genomen. De C.C. nam verband op met C.-2-G.B.Gr. en C.-5-4 Dep.Bat., met de be doeling om door middel van een gezamenlijke actie de Johannahoeve in handen te krijgen, doch men kwam niet tot een oplossing. Patrouilles brachten in de loop van de dag enkele gevangenen binnen. Twee manschappen der compagnie sneu velden. 5-14 Dep.Bat., aanvankelijk opgesteld met twee sectiën in het bedekte terrein van Middenburg, een sectie bij Effatha en een sectie bij Heeswijk (aan de N.W.zijde van de Oude Tolbrug). Van eerstbedoelde twee sectiën werden patrouilles gezonden naar station Voorburg, het viaduct aldaar en de gasfabriek, terwijl in de loop van de dag contact werd verkregen met het detachement Ptr.-Vg.H., de kaderopleiding W.Fr.-Vg.H. en III-9 R.I. De sectie bij Effatha verleende steun aan C.-14 C.Lu.Mitr. bij Drievliet, terwijl een groep van de sectie bij Heeswijk deelnam aan de bestorming van Huize Dorre- paal (zie hierna). In de avond keerde de compagnie, waarvan een soldaat gedood en vier gewond waren, naar de kwartieren terug. Het detachement Maduro Dit detachement behoorde tot het Det.B.T.-Dep.Cav., waarvan de majoor commandant reeds om 5.00 van de O.L.Z. bevel had ontvangen, zich met alle beschikbare troepen naar het Haagse Bos te begeven en zich ter beschikking te stellen van C.-Vg.H. Tengevolge van het omstreeks 4.10 uitgevoerde bombardement van de Nieuwe Alexanderkazerne, waar het detachement was gelegerd, duurde het geruime tijd voordat de onderdelen waren gevormd en afgemarcheerd kon worden. C.-Vg.H. deed door een deel van het detachement de overgangen over de spoorbaan Rotterdam (Hofplein)-Scheveningen ter weerszijden van de Wasse- naarse weg afsluiten en stelde de rest ter beschikking van C.-Lvd. Laatstgenoemde gaf omstreeks 9.00 aan de reserve 2e luitenant Maduro, die zich met een gedeelte van het Det.B.T.-Dep.Cav. nabij het stafkwartier van C.-Lvd. bevond, de opdracht, zich met een wachtmeester, veertien manschappen en een lichte mitrailleur, vervoerd op drie vuurmondtrekkers, met spoed te be geven naar de Vliet, teneinde aldaar hulp te verlenen. Een sergeant van de genees kundige troepen ging voorop om de weg te wijzen. Omstreeks 10.00 kwam het detachement aan in de Prinses Mariannelaan te Voorburg, waar de voertuigen werden verlaten en onder bewaking gesteld van de wachtmeester en vier man. 106

NIMH | 1954 | | pagina 124