Door een misverstand marcheerden de commandogroep en twee sectiën van 2-1-4 R.I. langs de Wassenaarse weg in de richting van de Wassenaarse Slag. De rest der compagnie verplaatste zich langs het aanvoerkanaal der duinwaterleiding naar Klein Berkheide. Ook 3-1-4 R.I. marcheerde omstreeks 23.30 daarheen af. M.C.-I-4 R.I. werd in de loop van de nacht ook naar Klein Berkheide ver plaatst. Van 4 C.Mr. werd de 2e Sectie ter beschikking gesteld van C.-I-4 R.I. Zij marcheerde omstreeks 24.00 uit Katwijk aan den Rijn af langs de Wassenaarse weg, met opdracht zich aan de Wassenaarse Slag ter beschikking te stellen van C.-I-4 R.I. 0 4 Bt.6 veld (verminderd met een sectie die ter beschikking was gesteld van C.-III-4 R.I.) marcheerde eveneens omstreeks middernacht uit Katwijk af naar de Wassenaarse Slag. De Bt.C. had van C.-4 R.I. opdracht ontvangen zich aldaar ter beschikking te stellen van C.-I-l R.I. C.-4 C.Pag. gaf in opdracht van de R.C., om 23.00 bevel aan een zijner sectiën, zich ter beschikking te stellen van C.-I-4 R.I. 2) II1-2 R.A. C.-III-2 R.A. had in de loop van de 10e Mei herhaaldelijk aan C.-4 R.I. om meer infanteriedekking verzocht, aangezien gebleken was, dat vijandelijke para chutisten zich in de duinen zuid van het stellingterrein bevonden. C.-4 R.I. had aan dit verzoek geen gevolg kunnen geven, zodat de veiligheid der afdeling tijdens de duisternis allerminst verzekerd was. Omstreeks 20.00 werd daarom, in overleg met C.-4 R.I., besloten de afdeling van stelling te laten veranderen naar een terrein, gelegen noord van het Uitwate ringskanaal, van waaruit vuur moest kunnen worden gebracht op dorp en vliegveld Valkenburg en in de richting van de Wassenaarse Slag. Omstreeks 23.30 stonden de le en 2e Batterij in stelling, ongeveer 1000 m N.O. van de Binnensluis te Katwijk aan Zee, met hoofdrichting vrijwel zuid. Voor de 3e Batterij verkende de Afd.C. onmiddellijk noord van het Uitwaterings kanaal een stelling. De afdelingscommandopost was over het bestaande net telefonisch verbonden met cp.-C.-4 R.I. te Katwijk aan den Rijn. Terwijl hij de stelling voor de 3e Batterij verkende, werd de Afd.C. aangehouden door personeel van 4 Res.G.C. en, daar hij het woord niet kende, onder protest voorgeleid bij C.-4 Res.G.C. te Katwijk aan Zee, waarna een en ander werd op gehelderd. Deze aanhouding veroorzaakte grote vertraging in de stellingverkenning, zodat de 3e Batterij eerst op 11 Mei 5.00 uit Noordwijk afmarcheerde en om 6.30 in stelling kwam. 146 le en 3e Sectie werden ter beschikking gesteld van resp. C.-II-4 R.I. en C.-III-4 R.I. 2) De andere twee sectiën werden ter beschikking gesteld van C.-II-4 R.I. en C.-II-9 R.I.

NIMH | 1954 | | pagina 164