Omstreeks 23.30 trokken 2-II (min 2e Sectie) en de beide sectiën van 3-II-1 R.I. naar Den Deijl, alwaar zij tot legering overgingen. De M.C. min twee sectiën bleef de Maaldrift bezet houden. J) III-1 R.I. Dit bataljon werd in de namiddag en de avond van 10 Mei per auto verplaatst van Warmond via Leiden en de Haagse Schouw naar Wassenaar. Vóór het vertrek uit Warmond onderging de gereedstaande colonne een vijande lijke luchtaanval zonder dat daarbij verliezen werden geleden. Bij de Haagse Schouw werd aanvankelijk namens C.-W.Fr.-Vg.H. opdracht ontvangen, met één compagnie aan te vallen op het dorp Valkenburg, welke op dracht even later werd ingetrokken. De verdere opmars naar Den Deijl ondervond veel vertraging, aangezien II-l R.I. nog in gevecht was met de Duitse luchtlandingstroepen bij de Maaldrift en de te volgen weg onder vuur bleek te liggen. Nadat dit laatste niet meer het geval was, werd de mars voortgezet en kwam het bataljon, na het invallen van de duisternis, zonder verliezen te Wassenaar aan, waar de B.C. zich in verbinding stelde met C.-l R.H.M. (zie verder blz. 243 e.v.). Ook de 4e Sectie van 2-III-1 R.I. uit Noordwijk sloot des nachts aan. C.-Vg.H. stelde II en III-l R.I. na aankomst te Wassenaar onder bevel van C.-l R.H.M. 2) C.-l R.I. had om 17.35 van C.-III Div. bevel ontvangen, de aanval met kracht voort te zetten tot de lijn 500 m zuid van Wassenaar en Den Deijl; 15 M.C. werd te zijner beschikking gesteld. De R.C. stelde deze M.C. omstreeks 20.00 ter beschikking van C.-Dep.Afd.R.A. bij Oud Poelgeest, alwaar tevens de commandopost van 1 R.I. was gevestigd. 1 C.Mr. bracht de nacht van 10 op 11 Mei door te Poelgeest. 1 C.Pag. had aanvankelijk van C.-l R.I. bevel ontvangen de toegangswegen naar Sassenheim af te sluiten. In de loop van de dag werden de drie sectiën ter beschikking gesteld van de drie bataljons. De sectie, welke bij III-l R.I. moest aansluiten, reed abusievelijk door naar 's-Gravenhage, waar de commandant zich meldde op het A.H.K. 3) 1-6 R.A. C.-I-6 R.A. deed zijn afdeling in de namiddag in stelling komen nabij het kasteel Oud Poelgeest, waar zij om 16.00 tot vuren gereed was. Tijdens de verplaatsing daarheen kwam de 2e Bt. onder mitrailleurvuur van vliegtuigen, terwijl nabij de Postbrug, waar een vijandelijke bomaanval werd 151 x) Voor het optreden van 3-II-1 R.I. (min 3e en 4e Sectie) op 10 Mei bij Den Deijl en Wassenaar wordt verwezen naar blz. 158. 2) Of dit door C.-Vg.H. ter kennis is gebracht van C.-I L.K. en (of) C.-III Div. is aan twijfel onderhevig. 3) Zij is daarna in stelling gekomen met één stuk bij het A.H.K. en het andere op het Tournooiveld.

NIMH | 1954 | | pagina 169