uitgevoerd op de in de nabijheid zijnde colonne van 9 R.I., een bespanning der le Bt. op hol sloeg. Een wachtmeester die de hollende paarden trachtte tegen te houden, verloor daarbij het leven. Een paard van een officier werd door een granaatscherf gedood. De divisiereserve Ter uitvoering van de om 11.45 van C.-III Div. ontvangen opdracht om zo snel mogelijk af te marcheren naar Kerkbuurt (zie blz. 140), verstrekte C.-9 R.I. om streeks 12.00 de volgende bevelen. II-9 R.I., versterkt met een sectie van 9 C.Pag., marcheert onmiddellijk af langs de kunstweg Heemstede-west langs Bennebroek-Hillegom-Sassenheim- Kerkbuurt. Houdt halt bij Kerkbuurt ten N. van Oegstgeesterkanaal. Stelt zich aldaar gedekt op tegen luchtaanvallen en wacht nadere bevelen af. Zodra het bataljon afgemarcheerd is, verwacht ik daarvan bericht. I-9 R.I., Vbd.A.-9 R.I., 9 C.Pag. (min twee Sn), 9 C.Mr. (min een S.) en 9 Bt.6 veld onmiddellijk marsvaardig maken, zodat op mijn bevel afgemarcheerd kan worden. Marsweg als voor II-9 R.I. Volgorde: 9 C.Pag., 1-9 R.I., 9 C.Mr., Vbd.A., 9 Bt.6 veld. C.-I-9 R.I. zorgt voor achterhoede, sterk een sectie. II-6 R.A. marcheert op mijn bevel af naar Kerkbuurt. Marsweg als boven. Om 12.30 ontving C.-9 R.I. bericht van C.-II-9 R.I., dat dit bataljon afge marcheerd was. C.-9 R.I. meldde om 12.35 aan C.-III Div., dat hij zijn cp. verliet en zich ver plaatste langs de bekende marsweg. Om 12.45 bezocht C.-9 R.I. de alarmplaats van II-6 R.A., waar hij tot zijn ver bazing inzage kreeg van een bevel van C.-III Div., waaruit bleek dat aan II-6 R.A. een andere opdracht was verstrekt en dat III-6 R.A. ingedeeld was bij 9 R.I. Om 13.08 zond C.-9 R.I. per motorordonnans bericht aan C.-III Div. dat 9 R.I. (min III) afmarcheerde. Om 14.10 ontving C.-9 R.I. een om 13.30 verzonden schriftelijk bevel van C.- III Div., luidende „3 M.C., 15 M.C. en l-III Bat.Pag. komen te Uwer beschik king bij Huis te Warmond. III-6 R.A. wordt verplaatst van Santpoort naar Sassen- heim en treedt aldaar onder Uw bevel". Hierop zond C.-9 R.I. het volgende schriftelijke bevel per motorordonnans aan C.-3 M.C.: „U meldt zich met Uw Comp. ten spoedigste bij C.-II-9 R.I. op de viersprong van kunstwegen N.W. van station Pietgijzenbrug. Hoogste spoed". De ordonnans keerde onverrichterzake terug met de mededeling dat 3 M.C. zich niet bij Huis te Warmond bevond. De verplaatsing van de divisiereserve geschiedde als volgt. II-9 R.I. en 2e Sectie van 9 C.Pag. De afmars uit Heemstede werd wegens de nadering van Duitse vliegtuigen uitgesteld tot 12.30. Daarna werd het bataljon compagniesgewijze verplaatst naar Bennebroek, waar de colonne werd geformeerd en C.-II-9 R.I. het bevel op zich nam. 152

NIMH | 1954 | | pagina 170