Om 13.30 vertrok de colonne over Vogelenzang-de Zilk-Ruigenhoek-Lisse naar Sassenheim, waar halt gehouden werd. Om 14.30 werd van C.-III Div. bevel ontvangen op te rukken naar Noordwijk aan Zee en eventueel daar aanwezige vijand in zee te werpen. L) Het bataljon marcheerde omstreeks 16.00 met veiligheidsmaatregelen af via Piet Gijzenbrug naar Noordwijk Binnen, waar bleek dat zich geen vijand aldaar of te Noordwijk aan Zee bevond. Omstreeks 20.30 ging het bataljon tot rust over met de le Compagnie bij Offem en de rest van het bataljon te Noordwijk aan Zee. In de late avond werd II-9 R.I. onder de bevelen gesteld van C.-4 R.I. 1-9 R.I. c.a. volgde de voorgeschreven marsweg en passeerde te Sassenheim II-9 R.I. Omstreeks 15.00 werd de colonne nabij de Postbrug aangevallen door een Duits vliegtuig, dat een drietal bommen afwierp en met een mitrailleur vuurde met het noodlottige gevolg dat van 1-9 R.I. twintig man werden gedood en dertig gewond, terwijl vier vrachtauto's en vijf lichte mitrailleurs vernield werden. Na aankomst bij het Oegstgeesterkanaal nam het bataljon een verdedigende opstelling in op de noordoever ter weerszijden van de autoweg. In de loop van dag en avond meldden zich C.-III-6 R.A., C.-3 M.C. en C.-l-III Bat.Pag. op de regimentscommandopost. III-6 R.A. arriveerde om 18.30 te Sassenheim, waar zij op bevel van C.-9 R.I. tot legering overging. 3-M.C. werd tot dicht achter het Oegstgeesterkanaal aangetrokken. l-III Bat.Pag. bleef voorlopig bij de spoorwegovergang tussen Sassenheim en Kerkbuurt. C.-15 M.C., wiens compagnie op bevel van C.-III Div. omstreeks 13.00 van Hillegom naar Warmond was afgemarcheerd, meldde zich omstreeks 19.00 bij C.-9 R.I., die hem opdroeg zijn compagnie te doen verplaatsen naar het Oegst geesterkanaal. Om 20.30 kwam 15 M.C. aldaar aan. Intussen bleek, dat C.-III Div. de com pagnie bij bevel van 17.35 ter beschikking had gesteld van C.-l R.I. Op diens last marcheerde 15 M.C. naar Oegstgeest, waar de C.C. zich te middernacht meldde bij C.-Dep.Afd.R.A. St.-12 R.I., III-12 R.I., 12 C.Mr. (min twee sectiën), 12 C.Pag. (min een sectie). 2) C.-12 R.I. ontving omstreeks 13.45 opdracht van C.-III Div. zich met de rest van zijn regiment (zijnde de hierboven genoemde onderdelen) naar Noordwijker- hout te verplaatsen met versnelde middelen van vervoer. 153 1) C.-III Div. gaf deze opdracht naar aanleiding van een bericht van C.-4 R.I., dat bij Noordwijk parachutisten zouden zijn geland, waardoor 4 R.I. in de rug werd bedreigd. Dit bericht bleek achteraf van elke grond ontbloot. 2) 11-12 R.I., versterkt met een sectie van 12 C.Mr., een sectie van 12 C.Pag. en 12 Bt.6 veld (min een S.) was omstreeks 13.00 naar Voorburg gezonden, terwijl 1-12 R.I., versterkt met een sectie van 12 Bt.6 veld en een sectie van 12 C.Mr., om 12.00 ter beschikking was gesteld van de kantonne- mentscommandant te Haarlem. Voor de verrichtingen van laatstbedoeld bataljon wordt verwezen naar E van deel 4.

NIMH | 1954 | | pagina 171