Deze bleek zich te bevinden in het bedekte terrein bij Duinrel. Hij deelde mede, dat zich vijand bevond tussen de westrand van dit terrein en de Wassenaarse Slag, alsmede in de omgeving van de watertoren en park de Kievit, zodat wel moest worden aangenomen dat de vijand zuid langs de opstelling van het M.E. was getrokken. Het M.E. kreeg nu opdracht in stelling te komen nabij de westrand van Duinrel en een vijandelijk opdringen in O. en Z.O.richting te beletten. Met de verplaatsing van het eskadron naar de nieuwe stelling ging ruim een uur heen. Een der sectiën kwam daarbij onder vuur maar leed geen verliezen. Nadat in stelling was gekomen ontstond een vuurgevecht waardoor enige man schappen gewond geraakten. Ook aan de vijand werden verliezen toegebracht. Een door het aanwezige personeel van 2-1 R.H.M. (lf groep onder een kornet) ingezette actie had ten slotte ten gevolge dat de vijand uitweek in de richting van de watertoren. Daartegen werd toen door verschillende onderdelen opgetreden. Zware en lichte mitrailleurs, pag. en mortieren openden het vuur en in de loop van de avond werd de watertoren bereikt en verlaten bevonden. De le Sectie van 3-II-1 R.I. en de rest van het Det. Wassenaarse Slag bezetten daarop de toren en de omgeving daarvan. Intussen waren op bevel van C.-Vg.H. delen van I Dep.Inf. te 's-Gravenhage naar Wassenaar aangetrokken. Reeds in de voormiddag, omstreeks 11.00, had C.-4-Dep.Bat.Gr. bevel ont vangen zich met versnelde middelen van vervoer te begeven naar Den Deijl en zich daar onder de bevelen te stellen van C.-l R.H.M. 2) Om 11.30 bereikte de compagnie het gemeentehuis te Wassenaar, waar zij van C.-l R.H.M. opdracht ontving vijandelijke parachutisten, die waren doorge drongen oost van de weg naar Haagse Schouw en zich vermoedelijk bevonden in het bedekte terrein bij Zuidwijk, aan te grijpen en te vernietigen. De compagnie rukte oost van de kunstweg op en bereikte zonder vijand te hebben ontmoet bedoeld bedekt terrein, waar zij zich vast zette. Uit de richting Maaldrift werd vuur ontvangen. Omstreeks 18.00 beval C.-l R.H.M. dat de compagnie in westelijke richting moest oprukken ter zuivering van het terrein tussen de Maaldrift en Wassenaar. Tijdens de gereedstelling voor deze opmars werd vuur ontvangen uit de richting Maaldrift en bovendien rugvuur uit de richting van de Haagse Schouw, waardoor een sergeant en vier soldaten lichte verwondingen opliepen. C.-4-Dep.Bat.Gr. verzocht C.-l R.H.M. om toezending van zware mitrailleurs, maar aangezien deze niet beschikbaar waren, zond laatstgenoemde de 2e Sectie pag. Deze kwam in stelling en nam de huizen op de Maaldrift onder vuur. 158 0 De 2e Sectie van 3-II-1 R.I. sloot op bevel van C.-l R.H.M. de Wassenaarse Slag af ter hoogte van de Uitzichttoren. 2) 4-Dep.Bat.Gr. was in de nacht van 9 op 10 Mei belast met de afsluiting van de binnenstad. Omstreeks 7.00 was deze afsluiting opgeheven, waarna de compagnie per vrachtauto naar H.K.- Vg.H. was verplaatst, alwaar bovenbedoeld bevel was ontvangen.

NIMH | 1954 | | pagina 176