Omstreeks 19.00 kreeg C.-4-Dep.Bat.Gr. van C.-l R.H.M. opdracht, zijn compagnie geheel terug te trekken op Zuidwijk, aangezien eigen infanterie, op rukkende uit de richting Haagse Schouw, de Maaldrift zou zuiveren (zie blz. 150). De compagnie bracht de nacht van 10 op 11 Mei door in het bedekte terrein bij Zuidwijk. Behalve bovengenoemde compagnie en delen van 1 R.I. zijn nog te Wassenaar en omgeving delen ingezet van 5-Dep.Bat.Gr., 6-Dep.Bat.Gr., 5-Dep.Bat.J. en 6-Dep.Bat.J., benevens 6-3 R.H. C.-5 Dep.Bat.Gr. ontving omstreeks 16.00 namens C.-Vg.H. opdracht, zich in verbinding te stellen met C.-l R.H.M. te Wassenaar en aan deze zo nodig hulp te verlenen bij het verdrijven van de vijand die de watertoren te Wassenaar bezet had. In de lijn Pompstation-Ruigenhoek, waar de compagnie op dat ogenblik stelling had genomen, moest echter bezetting worden achtergelaten. C.-5-Dep.Bat.Gr. liet één sectie bij Pompstation achter en vertrok met de rest der compagnie naar Wassenaar, waar hij zich omstreeks 18.15 meldde bij C.-l R.H.M. Om 19.00 kreeg hij bevel één sectie naar de Kievit te zenden ter versterking van de bezetting aldaar (een sectie van 22 Dep.C.B.T.) en met de andere sectiën op te rukken naar de N.O.rand van Wassenaar, N.W. van de Zijl Wetering, waar de aldaar zich bevindende delen van 2-1 R.H.M. versterking behoefden. Bij deze laatste sectiën sloten zich nog de compagniescommandant en man schappen van 6 Dep.Bat.Gr. aan, tot een totale sterkte van ongeveer 100 man. Na aankomst ter plaatse werden verdedigende opstellingen ingenomen van de Zijl Wetering tot en met de Oostdorperweg, alsmede in de omgeving van Duinrel. In deze opstelling werd de nacht ingegaan. 6-Dep.Bat.Gr. was aanvankelijk eveneens opgetreden in de omgeving van het landgoed Ruigenhoek, toen opdracht werd ontvangen met een gedeelte der com pagnie naar Wassenaar te vertrekken. Onder achterlating van 1 officier, 6 onderofficieren en 57 soldaten bij Ruigen hoek, reed de rest der compagnie, ter sterkte van 2 officieren, 11 onderofficieren en 80 soldaten, per auto naar Wassenaar, waar stelling werd genomen in de om geving van Duinrel. C.-5-Dep.Bat.J. ontving omstreeks 11.00 van C.-Vg.H., nabij diens hoofd kwartier, opdracht, ongeveer een sectie zijner compagnie per auto af te doen marcheren naar Wassenaar, ter beschikking van C.-l R.H.M. aldaar. 1) De sterkte van het naar Wassenaar verplaatste gedeelte bedroeg 1 officier, 5 onderofficieren en 49 korporaals en soldaten. In de Z.W. rand van de gemeente Wassenaar werd de colonne aangehouden door een ritmeester, die mededeelde dat Duitse patrouilles zich in het voorterrein bevonden, weshalve voorzichtigheid geboden was. 159 1) Met de rest der compagnie moesten de toegangswegen tot het H.K.-Vg.H. en het Departement van Economische Zaken worden afgesloten (zie blz. 168).

NIMH | 1954 | | pagina 177