naar het Koninklijk landhuis Ruigenhoek, waar parachutisten zouden zijn gesigna leerd. Beide compagnieën bereikten omstreeks 13.00 het Pompstation, vanwaar te voet, in breed front, werd opgerukt naar Ruigenhoek, waar geen vijand werd aan getroffen. Om 14.30 meldde C.-5-Dep.Bat.Gr. dit aan C.-Vg.H. C.-I Dep.Inf. bleef van deze verplaatsing onkundig, evenals van de juiste op stelling van het hiervoor reeds genoemde detachement van 2 Dep.Afd.-Dep.Cav. Dit detachement, ter sterkte van 100 man onder een ritmeester, was door C.- Dep.Cav. aanvankelijk belast met de directe beveiliging van de Nieuwe Alexander- kazerne, waartoe het een zeer verspreide opstelling had ingenomen noord van de" spoorbaan tussen Kp.26 en Kp.27. Tijdens een omstreeks 12.30 gehouden bespreking tussen de Garn.C. en C.- I Dep.Inf., kwamen beide commandanten beter op de hoogte van de wederzijds getroffen maatregelen en stelde de Garn.C. zowel 5 en 6-Dep.Bat.Gr., als het Det. 2-Dep.Cav., onder bevel van C.-I Dep.Inf. Deze liet laatstgenoemd detachement voorwaarts verplaatsen en de linker vleugel van 1-Dep.Bat.Gr. verlengen, tot aansluiting werd verkregen met de sectie van 4-Dep.Bat.J. bij Pompstation, die zelf weer verband had met 5-Dep. Bat. Gr. aldaar. Omstreeks 15.00 was een aaneengesloten (hoewel slechts zwak bezet) front ontstaan tussen de spoorbaan bij Kp.24,5 en de zee bij strandpaal 98. Een uur later werd het stellinggedeelte tussen Ruigenhoek en de zee echter weer belangrijk verzwakt door het vertrek van 5 en 6-Dep.Bat.Gr. (iedere compag nie onder achterlating van een sectie) naar Wassenaar (zie blz. 159). In de avond hadden nog enige verschuivingen op het duinfront plaats, zodat omstreeks 19.00 ongeveer de volgende toestand was ontstaan. Van rechts naar links: 6e, 2e en 3e Comp. van Dep.Bat.J. van hoogte 15.8 tot een punt 600 m N.W. daarvan. Cp.-B.C. iets noord van Kp.24.5, waar tevens een zestal zware mitrail leurs van de 6e Comp. en een mortier als reserve; 2e en le Comp. van Dep.Bat.Gr. (beide compagnieën versterkt met personeel van 3-Dep.Bat.Gr.) links van 3-Dep.Bat.J. tot 500 m N.O. van Pompstation. Cp.-B.C. ongeveer 300 m west van barakkenkamp Waalsdorp, waar tevens drie zware mitrailleurs en een mortier van 8. Een sectie van de 3e Comp. vooruit tussen Kievit en Meyendel; Det.-2-Dep.Cav. tussen linkervleugel van 1-Dep.Bat.Gr. en Pompstation; le Sectie van 5-Dep.Bat.Gr. tussen Pompstation en Ruigenhoek; le Sectie van 4-Dep.Bat.J. van Ruigenhoek tot een punt 50 m N.W. daarvan; le Sectie van 6-Dep.Bat.Gr. in het duinterrein tot de zee. Bovendien kwam tussen 19.00 en 20.00 5-3 R.H. (min een peloton) tussen Pompstation en Ruigenhoek in stelling, daarheen gezonden door C.-Vg.H. J) 166 C.-I Dep.Inf. bleef hiervan onkundig.

NIMH | 1954 | | pagina 184