5, 6-Dep.Bat.Gr. van Pompstation tot strandpaal 98 1). Als reserve bestemde C.-I Dep.Inf. het Det.I.S.S. en 50 man onder een kornet van het Det.-I Dep.B.A. Het bevel bevatte de mededeling, dat gedurende de nacht, en in het bijzonder tegen het aanbreken van de dag, rekening moest worden gehouden met mogelijke mfiltratiepogingen des vijands, waarbij werd gewaarschuwd dat deze niet alleen Duitse, maar ook Nederlandse uniformen, alsmede overalls en burgerkleding droeg. 2) Verder bepaalde C.-I Dep.Inf., dat in elk der zes stellingvakken twee ploegen, elk ter sterkte van een vierde der bezetting, als piket moesten worden aangewezen, en dat de rest ter plaatse kon slapen. De beide piketploegen moesten optreden resp. van 20.00-24.00 en van 24.00-3.00. Taak was: elk vijandelijk doordringen beletten en zorgdragen voor doorlopende patrouillegang in het voorterrein. 3) Intussen had C.-I Dep.Inf. aan C.-Vg.H. verzocht, zijn rechtervleugel door andere troepen te laten verlengen tot het viaduct, waarop C.-Vg.H. 1-17 Dep.Bat. daartoe ter beschikking had gesteld. Om 21.45 gaf C.-I Dep.Inf. aan C.-1-17 Dep.Bat. bevel, met zijn compagnie (mm een sectie) stelling te nemen tussen het viaduct en Kp.25, en alle naar Wasse naar voerende wegen in dat vak af te sluiten; naar rechts en links verband op te nemen en gevechtsvoorposten op de te versperren wegen te plaatsen. Een sectie moest ter beschikking worden gesteld van C.-Det.I.S.S. (reserve van C.-I Dep.Inf.). Overige getroffen maatregelen Afgezien van de maatregelen ter directe bewaking van de legeringsruimten, welke door alle onderdelen werden genomen, werden op 10 Mei door de volgende depotonderdelen bewakings- en beveiligingsopdrachten vervuld 4) 1-Dep.Bat.J. Deze compagnie, ter sterkte van 4 officieren, 10 onderofficieren en 110 korpo raals en manschappen, slechts beschikkende over één lichte mitrailleur, vertrok omstreeks 8.00 op bevel van de B.C. naar de ingang van het Haagse Bos, waar zij ter beschikking kwam van C.-Vg.H. Opdrachten heeft zij op 10 Mei niet ontvangen. 5-Dep.Bat.J. Van deze compagnie was een gedeelte, ter sterkte van 1 officier, 10 onderoffi cieren en 90 korporaals en manschappen (waaraan toegevoegd 1 officier, 2 onder- 168 0 Hieruit blijkt, dat C.-I Dep.Inf. op dat tijdstip nog niet op de hoogte was van het vertrek van 3, o-iJep.mt.(jr. (mm twee sectiën), noch van de komst van 5-3 R.H. -) Dit laatste berustte op een namens C.-Vg.H. gedane mededeling van gegevens, welke echter later onjuist is gebleken. Het is niet duidelijk hoe de regeling van de piketdienst in de oude stelling verenigbaar kon zijn met de bepaling dat de nieuwe stelling om 3.00 moest zijn ingenomen. Het optreden der tegen de vliegvelden Ockenburg en Ypenburg ingezette depotcompagnieën werd reeds elders behandeld en blijft hier buiten beschouwing.

NIMH | 1954 | | pagina 186