marcheerde in de vroege ochtend naar het A.H.K. aan het Lange Voorhout, waar zij belast werd met de beveiliging tegen parachutisten. De compagnie bezette de toegangen tot Binnen- en Buitenhof, Plaats, Vijverberg, Kneuterdijk, Lange Voorhout en Parkstraat en nam verband op met Res.G.C.Gr. bij het Paleis Noord einde. Alle passerende particuliere en openbare middelen van vervoer werden aan gehouden en gecontroleerd. 7-13 Dep.Bat. Van deze compagnie werd om 20.45 op last van C.-R.Gr. een sectie naar Kijk duin gezonden, en om 21.40 vertrokken in overleg met die commandant twee groepen naar 23 Bt.Lu.A. ter beveiliging. 1-17 Dep.Bat. Ook deze compagnie (17 Dep.C.B.T.) marcheerde reeds vroegtijdig (6.30) naar het Lange Voorhout, waar zij ter beschikking werd gesteld van C.-5-13 Dep.Bat. In de avond, omstreeks 19.45, werd de compagnie op last van C.-Vg.H., onder wiens bevelen zij op diens verzoek was gesteld, naar het spoorwegviaduct in de weg 's-Gravenhage - Wassenaar gezonden, met opdracht het terrein tussen ge noemde weg en de vlakte van Waalsdorp af te sluiten in de algemene lijn viaduct - Kp.25 spoorbaan Scheveningen/'s-Gravenhage. 2-17 Dep.Bat. Deze compagnie, die zich in de omgeving van het H.K.-Vg.H. bevond, werd omstreeks 19.45 naar het A.H.K. op de Lange Voorhout gezonden, vermoedelijk in verband met het vertrek van 1-17 Dep.Bat. 3, 4, 5-17 Dep.Bat. Deze drie compagnieën verbleven gedurende 10 Mei in de omgeving van het H.K.-Vg.H., waar zij bewakingsopdrachten vervulden en overigens een reserve vormden. 6, 7-17 Dep.Bat. Tot de avond van 10 Mei maakten ook deze compagnieën deel uit van boven bedoelde reserve. Om 19.45 echter werden beide naar de strafgevangenis te Sche- veningen gezonden voor bewakingsdiensten. Det.B.T.-Dep.Cav. Reeds om 5.00 gaf de O.L.Z. aan C.-Dep.Cav. bevel, het detachement met spoed naar het Haagse Bos te doen verplaatsen en het daar ter beschikking te stellen van C.-Vg.H. Onder indruk van de gevallen bommen, waren manschappen van het detache ment de duinen ingevlucht, en aangezien bovendien een deel van het materieel 171 0 Zie in dit verband ook'blz. 168.

NIMH | 1954 | | pagina 189