Het M.P. werd naar Scheveningen gezonden en kwam aldaar onder bevel van C.-G.B.Gr. St.-3 R.H. bleef te 's-Gravenhage. Het optreden van de troepen te Delft Te Delft legerden St.-VI Dep.Inf., 3 Dep.Bat., 6 Dep.Bat., 1-14 Dep.Bat., de T.H.C., 2-1 Aut.Bat., I Herst.Afd., L.A.D. Delft en 64 en 65 Pel.Lu.Mitr. Als kantonnementscommandant trad op C.-VI Dep.Inf. De te Delft gelegerde delen van VI Dep.Inf. waren op 8 Mei uit Noord-Brabant daarheen verplaatst. 1) De T.H.C. 2) behoorde organiek tot het Depot genietroepen. Zij was samen gesteld uit studenten van de Technische Hogeschool, die naast hun studie een zeer summiere militaire opleiding ontvingen, welke sinds 1 October 1939 ongeveer één uur per dag in beslag nam. Toen de oorlog op 10 Mei begon, had de compagnie tweemaal met scherpe munitie geschoten. 2-1 Aut.Bat. en I Herst.Afd. behoorden tot I L.K. Op 10 Mei bevonden zich de auto's van 2-1 Aut.Bat. op de grote weg Voorburg - Gouda, onder bewaking van ongeveer 70 man. Het overige personeel legerde in de voormalige kogelgieterij te Delft. L.A.D. Delft 3) had haar ontstaan te danken aan de samenwerking tussen een aantal vooraanstaande particuliere ondernemers te Delft enerzijds en de Staat der Nederlanden anderzijds, welke op 20 Maart 1939 had geleid tot het aangaan van een contract, met als gevolg daarvan de oprichting van genoemde afdeling. Op 10 Mei bestond L.A.D. Delft uit een afdelingsstaf en vijf batterijen a 2 of 3 kanonnen van 2 cm tl., met name: „Vetharding", „Rotterdamse weg", „Zwem bad", „Noord" en „West", welke sinds 7 Mei in stelling stonden. 64 en 65 Pel.Lu.Mitr. stonden respectievelijk in de zuidrand van Delft (nabij de Porceleyne Fles) en 300 m Z.W. van het station opgesteld. Ook te Delft zijn in de ochtend van 10 Mei door verschillende lagere comman danten op eigen initiatief maatregelen getroffen, welke grotendeels in de loop van de dag door de chefs werden gesanctionneerd en aangevuld. Hierdoor ontstond een defensief scherm aan de randen der stad, van waaruit kleine offensieve ondernemingen werden uitgevoerd tegen vastgestelde lucht landingstroepen, die zowel per vliegtuig als per parachute in de omgeving van Delft neerkwamen. De meeste transportvliegtuigen landden zuid van de stad, in de weilanden ter weerszijden van de autoweg naar Overschie. 174 (Zie schets/kaart Nr. 12) 0 6 Dep.Bat. kwam uit Roosendaal; 3 en 14 Dep.Bat. kwamen uit Bergen op Zoom, 14 Dep.Bat. (min 1) was daarna te Rijswijk ondergebracht. 2) Volledige benaming: Technische Hogeschool Compagnie. 3) Volledige benaming: Afdeling Delft van het Vrijwillig landstormkorps luchtafweerdienst.

NIMH | 1954 | | pagina 192