nen en in de omgeving van vliegveld Ockenburg, alles onder bevel van C.- R.Gr. B. Gevechtsgroep Delft/Rijswijk, 2) bestaande uit III-R.Gr., II-R.Gr. (min 1 compagnie), een S.-47 C.Mr., 1-1 Bat.Pag., III-9 R.I., een S.-9 C.Pag., een S. mr.-3 R.H., een Pel.pag.-3 R.H., 11-12 R.I., een S.-12 C.Mr., een S.-12 C.Pag., 12 Bt.6 veld (min een sectie), II-2 R.A., 4, 5-4 Dep.Bat., Pel.paw.- Dep.Cav., VI Dep.Inf., Ill Dep.B.A., St.-I L.K.T., I Vb.A., Vbd.A.-I L.K., 4-1 Aut.Bat., te Rijswijk, Ypenburg, Voorburg, Veur/Leidschendam en Delft, alles onder het rechtstreekse bevel van C.-I Div. 3) C. Losse detachementen te Naaldwijk (St.-R.J., 48 C.Pag., 48 Bt.6 veld en 48 C.Mr. (min een sectie), Wateringen (4, 6-13 Dep.Bat., troependetachement van Groep 's-Gravenhage), Pijnacker (I P.A. en 4-3 R.H.) en te Zoetermeer/ Zegwaard (I Z.S.A., I Vb.A. en 3-3 R.H.). 4) D. Bezetting duinstelling 's-Gravenhage, bestaande uit 31 compagnie van het Dep.Bat.Gr., 31 compagnie van Dep.Bat.J., een detachement van 2-Dep.Cav., een detachement van I Dep.B.A., het Det. I.S.S., 5-3 R.H. (min een peloton), 1-17 Dep.Bat., tussen het viaduct in de autoweg 's-Gravenhage-Wassenaar en de kust nabij het landgoed Ruigenhoek, alles onder bevel van C.-I Dep.Inf., die zelf weer onder C.-Dep.Cav., tevens Garn.C.-'s-Gravenhage, was gesteld. E. Stadsbeveiliging 's-Gravenhage, bestaande uit Res.G.C.Gr., 7 C.Ptr. en onder delen van I en V Dep.Inf., I Dep.B.A. en Dep.Cav., op verschillende punten der stad, onder bevel van Garn.C.-'s-Gravenhage. F. Kustbezetting, bestaande uit G.B.Gr. (min 2), versterkt met M.P.-3 R.H. en 7-Dep.Bat.J. te ScheveningenRes.G.C.J., waarvan twee sectiën te Kijkduin en twee sectiën te Ter Heijde. Deze troepen stonden onder de bevelen van C.-Groep 's-Gravenhage te Wate ringen, die zelf feitelijk onder C.-W.Fr.-Vg.Holland te Leiden stond. Door de nieuwe bevelsregeling was laatstgenoemde verbinding echter practisch opgeheven en was C.-Groep 's-Gravenhage onder C.-I Div. gesteld. Het door C.-I Div. in de late avond van 10 Mei ontvangen „Algemeen Verdedi gingsbevel" is door hem omgezet in diverse bevelen voor zijn ondercommandanten. 187 1) Van de depotcompagnieën, die op 10 Mei óók aan de acties bij Loosduinen en Ockenburg deel namen, waren 4 en 6-13 Dep.Bat. in de avond van die dag naar Wateringen verplaatst; 4, 6, 7-2 Dep.Bat. gingen in de nacht van 10 op 11 Mei of in de vroege ochtend van 11 Mei terug naar hun kwartieren te 's-Gravenhage. 2) Deze benaming wordt slechts gemakshalve gebruikt. 3) 2-G.B.Gr., die op 10 Mei had deelgenomen aan de gevechtsacties bij Ypenburg, werd in de avond van die dag belast met de afvoer van krijgsgevangenen naar 's-Gravenhage. Toen een deel der compagnie reeds met een transport was afgemarcheerd, gelastte C.-I Div. op 11 Mei 1.30 verplaatsing der compagnie naar de Binckhorstlaan e.o. ter beveiliging van de gemeente gasfabriek. Om 3.15 kwam de Comp. aldaar aan. 4) II-R.J., dat thans onder de bevelen werd gesteld van C.-Positie Hoek van Holland, had op 10 Mei tevergeefs getracht Rotterdam te bereiken. De lotgevallen van dit bataljon worden be schreven in Onderdeel E van Deel 4.

NIMH | 1954 | | pagina 205