De gevechtshandelingen bij Ockenburg, Loosduinen en Wateringen lil de late avond van 10 Mei waren de bij Ockenburg en Loosduinen ingezette troepen onder C.-R.Gr. (cp. op De Mient te 's-Gravenhage) als volgt opgesteld. Het vliegveld Ockenburg, of liever gezegd de onmiddellijke omgeving daarvan, was bezet door I-R.Gr. (min 1), 47 C.Mr. (min een sectie) en een sectie van 13 M.C., ingedeeld bij M.C.-I-R.Gr. Van 3-I-R.Gr. konden twee sectiën, opgesteld op de wal langs het Zwarte weggetje, vuur brengen op het vliegveld. De beide andere sectiën dezer compagnie, meer westelijk opgesteld, maakten front respectievelijk naar de noordrand van het bedekte terrein van het landgoed Ockenburg en naar Blij rust, waar nog vijand was gemeld. 2-I-R.Gr. had een opstelling ingenomen in de bedekte randen ter weerszijden van het Zwarte weggetje, tussen de Kijkduinsestraat en 3-I-R.Gr. C.-I-R.Gr. had zijn cp. gevestigd in de boswachterswoning. Van M.C.-I-R.Gr. stonden de le Sectie en de 2e Sectie, (versterkt met een stuk van de 3e Sectie) opgesteld tussen 2 en 3-I-R.Gr. Zij konden het vliegveld onder vuur nemen, terwijl de beide overige stukken van de 3e Sectie aan de Z.W.zijde van het veld waren opgesteld. De 4e Sectie was door C.-M.C. in reserve gehouden nabij cp.-I-R.Gr. Een sectie van 13 M.C., ingedeeld bij M.C.-I-Gr., was opgesteld aan de Z.W.- punt van het Zwarte weggetje voor vuur in richting Blijrust en Ockenburg. 47 C.Mr. (min een sectie) stond in stelling ter weerszijden van de cp. van C.-I-R.Gr. Uit de gevechtsverslagen van C.-R.Gr. en C.-I-R.Gr. blijkt niet, welke aan wijzingen voor de nacht aan de ondercommandanten waren verstrekt. r) Het dorp Loosduinen was bezet door de rest van de gevechtsgroep, zijnde I-R.J., 1-I-R.Gr. (min een sectie) 2) twee sectiën van 2-II-R.Gr., 1 M.C. 3), 13 M.C. (min een sectie), 47 C.Pag. (min drie stukken)4), 47 Bt.6 veld, en een sectie van 48 C.Mr., alles onder bevel van C.-I-R.J. De opstelling dezer onderdelen in de nacht van 10 op 11 Mei was, voor zover nog valt na te gaan, als volgt: I-R.J. (verminderd met de 3e Sectie van de le Comp., die in de late avond van 10 Mei op bevel van C.-R.Gr. per autobus naar Wateringen vertrok) legerde in het centrum van Loosduinen, zuid van de Emmastraat, evenals de sectie van 48 C.Mr. 189 (Zie schetskaart Nr. 14) 0 l-II-R.Gr. (min twee sectiën), aanvankelijk bij Meer en Bos optredende, was om 19.00 naar de kwartieren te 's-Gravenhage teruggegaan. 2) Een sectie van 1-I-R.Gr. was op bevel van C.-I-R.Gr. in het kwartier te 's-Gravenhage in reserve gehouden. 3) Deze compagnie was nog steeds onvolledig en beschikte nog slechts over enkele stukken. In de loop van 11 Mei werden enige achtergelaten mitrailleurs opgehaald. 4) Twee stukken stonden in stelling op de Laan van Meerdervoort, hoek Thorbeckelaaneen stuk was onbruikbaar.

NIMH | 1954 | | pagina 207