1-I-R.Gr. (min een sectie) sloot de Z.O. en Z.rand van het dorp af aan het Z.W.- einde van de Houtweg en aan de Willem III straat. De twee sectiën van 2-II-R.Gr. sloten de Monsterseweg af ter hoogte van de Ockenburgstraat. 1 M.C., nog slechts beschikkende over een drietal zware mitrailleurs, legerde aan de Emmastraat ter hoogte van de R.K. kerk; de stukken waren in de nabijheid in stelling gebracht. 13 M.C. (min een sectie) stond in stelling aan de Kijkduinsestraat ter hoogte van het Pieter de Hooghplein en kon zo nodig vuur brengen tegen de oostrand van het landgoed Ockenburg; één sectie was opgesteld tegen luchtdoelen. Van de drie beschikbare stukken van 47 C.Pag. stonden twee in stelling bij de verffabriek aan de Lisztstraat en een op de Haagweg, hoek v.d. Kroftlaan. 47 Bt.6 veld had één sectie in stelling bij de verffabriek en één op de hoek Wil- helminastraat en Willem III straat. 1-2 R.A. was op last van C.-I L.K. omstreeks 22.30 batterij sge wij ze afgemar cheerd uit haar stelling bij Poeldijk naar de Z.W.rand van 's-Gravenhage, waar zij, na overleg met C.-R.Gr., opnieuw in stelling kwam bij Berg en Dal (ongeveer 1700 m N.O. van vliegveld Ockenburg) met hoofdrichting Blijrust. Gedurende de nacht van 10 op 11 Mei heerste bij de onderdelen van I-R.Gr. rondom het vliegveld Ockenburg veel onrust. Er werden herhaaldelijk, vermoede lijk door zenuwachtigheid en angst, schoten gelost. De boswachterswoning, waarin C.-I-R.Gr. zijn cp. had gevestigd, werd enige malen doorschoten, zonder dat verliezen optraden. :l) Ook de opstellingen van 47 C.Mr. werden op zeker moment onder vuur genomen, zonder dat kon worden vastgesteld of dit door eigen troepen dan wel door vijand geschiedde. Er heerste door een en ander veel verwarring en van slapen kwam niet veel. Toen de dag aanbrak, werd voortgegaan met het verbeteren der gevechtsop stellingen. C.-R.Gr. verstrekte geen bijzondere aanwijzingen of bevelen en ook C.-I-R.Gr. onthield zich daarvan. C.-M.C. gelastte de verplaatsing van de beide zware mitrailleurs, die aan de Z.W.zijde van het vliegveld stonden, naar de Z.W.hoek van de bedekte rand langs het Zwarte weggetje, aangezien zij in de nacht vuur van eigen troepen tot zich hadden getrokken. De B.C. deed echter later op de dag de aanvankelijke opstel lingen weer innemen. In de voormiddag vervoegde zich een Duitse officier-parlementair bij C.-2-I- R.Gr. met het voorstel geneeskundig personeel te zenden naar het landgoed Ockenburg, teneinde de zich daar bevindende Duitse en Nederlandse gewonden te verzorgen, en gedurende die tijd de gevechtshandelingen te doen staken. De officier werd doorgezonden naar C.-I L.K., die het verzoek afwees en volledige overgave eiste. 190 De B.C. zag hierin aanleiding, zijn cp. op 11 Mei te verplaatsen naar de theeschenkerij Meer en Bos, 500 m N.O. van het vliegveld.

NIMH | 1954 | | pagina 208